Roger Sprunger for Dunbar. Skulpturelt sofabord, forgyldt stål / røgfarvet glasplade
Roger Sprunger (1920-2008). Skulpturelt sofabord med stel af forgyldt stål, løs cirkulær plade af røgfarvet glas. H. 45, Ø. 99 cm. Fremstillet hos Dunbar, USA. Fremstår med almindelige brugsspor, herunder stel med mærker, plade med ridser.
Slutter om 4 dage 22 timer 39 minutter 0 sekunder