Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Olle Andersen: Standur i kasse af rosamalet og delvist forgyldt træ. 1758.

Vurdering

DKK 2600

Hørsholm

6485709

Olle Andersen: Standur i kasse af rosamalet og delvist forgyldt træ. 1758. Skive sign. Olle Andersen 1758. H. 213. B. 53. D. 30.

Sofa af delvist forgyldt og hvidmalet træ. Louis XVI form. 19tallets 1. halvdel.

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.400DKK

Hørsholm

11.10, 17.57

Sæt på 10 medaljon salonstole af delvist forgyldt og hvidmalet træ. Lyst brokadestof. (10)

Vurdering

5.200DKK

item.HighestBidLabel

2.600DKK

Hørsholm

11.10, 16.28

Napoleon III kaminur af delvist forgyldt bronze

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

11.10, 18.59

Rokokospejl i ramme af forgyldt træ og gesso, omkr. 1770

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Vejle

11.10, 19.48

Hemverk. Unisex armbåndsur model Graham smokey blue.

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Aarhus

11.10, 18.28

Hemverk. Unisex armbåndsur model Graham warm grey.

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Aarhus

11.10, 18.27

Julius Moser (1808-1847) Maleri, olie på lærred.

Vurdering

5.200DKK

Startpris

3.400DKK

Odense

12.10, 20.14

Stor væglampe fra 50'erne af forgyldt messing

Vurdering

4.000DKK

Startpris

3.200DKK

Vejle

12.10, 19.10

Otto Bache: Portræt af Forpagter Schumacher, bly

Vurdering

1.400DKK

Startpris

650DKK

Hørsholm

11.10, 17.46

Antik væglampe af forgyldt messing

Vurdering

5.200DKK

Startpris

4.000DKK

Vejle

12.10, 19.03

Giovanni Banci. Sofabord af glas og smedejern

Vurdering

22.000DKK

Startpris

16.500DKK

Vejle

8.10, 20.21

Giovanni Banci for Hermes. Et par væglamper (2)

Vurdering

13.000DKK

Startpris

5.200DKK

Vejle

9.10, 20.09

Bordlampe af forgyldt og patineret bronze, 1800-tallet

Vurdering

1.400DKK

Startpris

750DKK

Hørsholm

11.10, 16.41

Charmsarmbånd af 14 kt

Vurdering

8.200DKK

Startpris

6.000DKK

København

10.10, 19.50

Fransk art deco spejl i forgyldt metal

Vurdering

18.000DKK

Startpris

7.600DKK

Vejle

8.10, 20.14

Boulanger. Ananas-formet bordlampe fra 60'erne

Vurdering

6.400DKK

Startpris

5.200DKK

Vejle

12.10, 19.00

Oswald Haerdtl for Lobmeyer. Væglampe af glas fra 50'erne

Vurdering

15.500DKK

Startpris

9.000DKK

Vejle

12.10, 19.01

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)