Giacomo Leonardis (1723-1794) efter Giulio Carpioni (1613-1678): Bacchanal, Silens fest, radering, 1764
Betegnet 'Steso al soul, di Lieo ricolmo il seno Grace tra feste, e suoni il buon Sileno'. Trykt hos Giacomo Leonardis, Venedig, 1764. Isat ramme af delvist forgyldt træ og gesso med perlekant og kanneleringer. Lysmål 45 x 55 cm. Rammenmål 53 x 64 cm. Aldersrelateret slitage og nogle reparationer af revner.
Auktionen afsluttes: 15. nov. 2024 15:27
6 dage 18 timer 31 minutter 30 sekunder