Ubekendt maler. Klippelandskab med jæger og jagthund

Vurdering

DKK 1100

Vejle

6490133

Ubekendt maler, 18-1900-tallet. Klippelandskab med jæger og jagthund, olie på plade, usign. 25 x 34 cm (38 x 47 cm).

Ubekendt maler. Strandparti

Ubekendt maler. Strandparti

Vejle 17:03

Vurdering

Ubendt maler. Søparti med promenade
Vejle 17:39

Vurdering

Ubekendt maler. Et hvil på en landevej
Vejle 05. nov. 18:03

Vurdering

Ubekendt kunstner. Portræt af ung kvinde.
Odense 08. nov. 19:33

Vurdering

Ubekendt kunstner. Landskab
Roskilde 04. nov. 19:15

Vurdering

Ubekendt maler. Landskab med å, 1921
Vejle 19:00

Vurdering

Dansk maler, 1800-tallet. Ved et gadekær
Vejle 18:00

Vurdering

Ubekendt kunstner: Landskabsparti, olie på lærred
Hørsholm 14:30

Vurdering

Viggo Clausen. Landskabsparti fra Svinkløv, 1913
Vejle 17:09

Vurdering

Kristine/Justine Robertine Grosrichard. Portræt af en herre, 1836
Vejle 05. nov. 21:04

Vurdering

Ubekendt kunstner. Landskab m/ siddende bondekone.
Odense 08. nov. 18:54

Vurdering

1.300

Ubekendt kunstner. Omfavnende par.
Odense 02. nov. 16:10

Vurdering

Ubekendt maler. Udsigt over bjergsø, i forgrunden kloster
Vejle 17:33

Vurdering

F. Richter. Bjerglandskab med sø i måneskin, en ung kone med barn venter manden ved søbredden
Vejle 19:16

Vurdering

Vejle 08. nov. 19:50

Vurdering

I.L. Jensens skole. Blomstermaleri, olie på plade.
Odense 12. nov. 19:43

Vurdering

Ubekendt kunstner. 19. Årh. Maleri med lyserøde roser.
Hørsholm 19:55

Vurdering

Johannes Andersen. Landskab m/ to personer m.m. (2)
Odense 02. nov. 16:10

Vurdering

Folmer Bonnén. kornmark og skovbryn Olie på plade
Aalborg 06. nov. 20:20

Vurdering

Marx Leth-Espensen. Opstilling , olie på lærred
Odense 02. nov. 15:01

Vurdering

Henri Linguet. Parti fra Sydfrankrig
Vejle 17:27

Vurdering

600

Andreas  Schouw (1800-tallet). Scene med Martha og Maria
Aarhus 05. nov. 18:00

Vurdering

Ubekendt kunstner. Landskabsparti med gård og å
Vejle 17:30

Vurdering

600

I. L. Jensens skole. Opstilling med roser, 23 x 30 cm.
Odense 18:40

Vurdering

10.500

4.600

Ubekendt kunstner. Skovparti med å, olie på lærred
Aalborg 06. nov. 20:19

Vurdering