Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Kristine/Justine Robertine Grosrichard. Portræt af en herre, 1836

Vurdering

DKK 2600

Vejle

6486272

Ubekendt maler, 1800-tallet. Portræt af en herre, olie på lærred, sign. [Kristine eller Justine?] Robertine Grosrichard 1836. 80 x 65 cm (96 x 80 cm). Fremstår med tre huller/revner i lærredet, lærredet dubleret.

Ubekendt maler. Et hvil på en landevej

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Vejle

11.10, 19.36

Viggo Clausen. Landskabsparti fra Svinkløv, 1913

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Vejle

11.10, 17.03

Ubekendt maler, parti fra grønland. 19/20årh.

Vurdering

2.000DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

Roskilde

10.10, 19.07

Kay Christensen. Barn portræt.

Vurdering

6.800DKK

Startpris

4.600DKK

Roskilde

9.10, 20.17

I. L. Jensens skole. Opstilling med roser, 23 x 30 cm.

Vurdering

10.500DKK

Startpris

4.600DKK

Odense

8.10, 19.15

Franz Sedivy. Kvindeportræt samt skitsen. (2) (cd)

Vurdering

11.000DKK

Startpris

6.800DKK

Odense

9.10, 19.45

Ubekendt kunstner. Landskab

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

11.10, 19.48

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Odense

9.10, 17.51

Ubekendt kunstner. Et par portrætter af et ukendt ægtepar, 1800-tallet (2)

Vurdering

7.600DKK

item.HighestBidLabel

4.000DKK

København

15.10, 20.20

Jørgen Aabye. Portræt af Olaf Seligmann, 1951

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.400DKK

Vejle

11.10, 19.46

Ubekendt kunstner: Komposition med to kvinder

Vurdering

1.400DKK

Startpris

600DKK

Hørsholm

11.10, 17.55

Robert Kemm: Kystparti med muslingsamlere, 19. årh.s slutning

Vurdering

6.400DKK

Startpris

3.200DKK

Hørsholm

11.10, 13.57

Ubekendt kunstner. Opstilling med blomster, 1945.

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

11.10, 19.28

Ubekendt kunstner. Landskabsparti med gård og å

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Vejle

18.10, 20.17

Ubekendt nord-europæisk kunstner fra 1800-tallet. Interiør med kvinde.

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.400DKK

Hørsholm

8.10, 19.46

Dansk maler, 1600-tallets slutning. 'Lignelsen om de ti brudepiger'

Vurdering

10.500DKK

Startpris

6.400DKK

Vejle

8.10, 20.50

Kasia Banas. Tre landskabspartier, olie på lærred (3) (cd)

Vurdering

5.400DKK

Startpris

3.400DKK

Vejle

12.10, 19.03

Kasia Banas. Landskab med både (cd)

Vurdering

6.800DKK

Startpris

4.600DKK

Vejle

12.10, 19.12

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)