I.L. Jensens skole. Blomstermaleri, olie på plade.

Vurdering

Odense

6495340

I.L. Jensens skole, 1800-tallet. Opstilling med markblomster, olie på masonitplade, usign. 19 x 25 cm (26 x 33 cm). Fremstår med buet plade.

Piedestalskab af mahogni 1800 tallet.

Aarhus 25. nov.

Vurdering

1.800

1675 -  MEFA pakkepostkasse - Ash 475
København 27. nov.

Vurdering

Ole Lynggaard. 'Love' armring af 14 kt. guld.
Aarhus 05. dec.

Vurdering

14.000

11.500

Ole Lynggaard. 'Love' armring af 14 kt. satineret hvidguld
Aarhus 05. dec.

Vurdering

14.000

11.500

Farstrup. Spisestol, model 206, nybetrukket
Aarhus 25. nov.

Vurdering

1.900

Ernst Christoffersen, dansk snedker. Salonbord af rosentræ, 1950'erne
Roskilde 23. nov.

Vurdering

Dansk snedkermester. Et par overpolstrede lænestole, 1930-40'erne (2)
Roskilde 30. nov.

Vurdering

850

Ubendt maler. Søparti med promenade
Vejle 22. nov.

Vurdering

Dansk maler, 1800-tallet. Ved et gadekær
Vejle 22. nov.

Vurdering

Ubekendt maler, 1800-tallet. Sydlandsk parti fra en bjergsø med fiskersamfund
Vejle 22. nov.

Vurdering

7.000

5.000

Ubekendt maler. Udsigt over bjergsø, i forgrunden kloster
Vejle 22. nov.

Vurdering

Vejle 26. nov.

Vurdering

10.000

7.600