Paul Fischer (1863-1935): Prospekt fra Helsingør med udsigt til Kronborg, olie på lærred

Vurdering

DKK 64.000

Hørsholm

6494219

Katalognr.

104

Paul Fischer (1863-1935): Prospekt fra Helsingør med udsigt til Kronborg, olie på lærred. Sign. Paul Fischer. 38,5 x 73 cm.

DKK 38.000

Forauktion

Bemærk at der ikke er fortrydelsesret på fysiske auktioner som denne.

Konditionsrapport kan bestilles ved kontakt.

Aalborg 29. nov.

Vurdering

Kai Drews. Strandmotiv fra Skagen m/ fisker. (cd)
Odense 06. dec.

Vurdering

1.300

Jeppe Andreas Larsen. Hedelandskab. (cd)
Odense 07. dec.

Vurdering

2.800

Ubekendt maler. Udsigt over bjergsø, i forgrunden kloster
Vejle 06. dec.

Vurdering

Helge Helme. Landskabsparti, olie på lærred. (cd)
Odense 06. dec.

Vurdering

Odense 05. dec.

Vurdering

Ubekendt maler. Landskab med å, 1921
Vejle 06. dec.

Vurdering

Axel Bredsdorff. Rygvendt kvinde
Vejle 06. dec.

Vurdering

Ubekendt kunstner: Kystparti, 1907, sign. M. Enna.
Odense 06. dec.

Vurdering

Ingolf Due. Skovparti, olie på lærred
Odense 02. dec.

Vurdering

Marx Leth-Espensen. Opstilling , olie på lærred
Odense 05. dec.

Vurdering

Ubekendt kunstner. Alpeparti
Vejle 29. nov.

Vurdering

1.200

Albert Stegler. Landskabsparti med bondegård, 1927
Vejle 06. dec.

Vurdering

Ellen Elisa Scheelke. Opstilling. (cd)
Odense 02. dec.

Vurdering

Sigrid Bech Knudsen. En allé
Vejle 29. nov.

Vurdering

Carl von Schmidt-Phiseldeck. Landskabsparti, 1891
Vejle 06. dec.

Vurdering

Sergius Frost. Maleri. Strandparti fra Nr. Vorupør. (cd)
Odense 06. dec.

Vurdering

Thorvald Pedersen, opstilling, olie på lærred
Odense 06. dec.

Vurdering

1.000

Peder Knudsen. Almueinteriør. (cd)
Odense 06. dec.

Vurdering

Poul Friis Nybo. Interiør med sortklædt kvinde
Vejle 06. dec.

Vurdering

Poul-Henrik Jensen. Gademotiv med person. (cd)
Odense 30. nov.

Vurdering

Carl Wilhelmine Clara. Maleri, olie på lærred, exteriør
Odense 06. dec.

Vurdering

Paul Gadegaard (1920-1992): 'Badepiger', olie på lærred, 1947 (CD)
Hørsholm 12. dec.

Vurdering

27.000

17.500

Marna Rix,  Komposition olie på lærred
Aalborg 29. nov.

Vurdering

5.400

1.500

A. Rosbøll. Opstilling med blomster i vase
Vejle 29. nov.

Vurdering