+45 4450 9800

Bemærk: Auktionshuset har skiftet navn til Lauritz og indført ny prispolitik uden ubehagelige overraskelser. Læs mere her.

Favoritter

Log ind

Bemærk: Auktionshuset har skiftet navn til Lauritz og indført ny prispolitik uden ubehagelige overraskelser. Læs mere her.

Poul Friis Nybo. Interiør med sortklædt kvinde

Vurdering

DKK 2.000

Showroom

Vejle

Varenummer

6501039

Beskrivelse

Poul Friis Nybo (1869-1929). Interiør med sortklædt kvinde, olie på lærred, sign. Friis Nybo 04. 44 x 37 cm (59 x 53 cm).

Næste bud

DKK 750

Inkl. salær og gebyr

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Friis Nybo (1869-1929): Kvinde ved kiste. Ca. 1900

Friis Nybo (1869-1929): Kvinde ved kiste. Ca. 1900

Hørsholm 29. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Frederik Drews, olie på lærred, interiør
Odense 06. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.000

Næste bud

550

Axel Halldin. Interiør m/ person. (cd)
Odense 07. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Allan Karms. Interiør. (cd)
Odense 06. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.300

Næste bud

550

Axel Bredsdorff. Rygvendt kvinde
Vejle 06. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.600

Næste bud

1.100

Gerhard Blom. Køer hvilende på eng, 1929
Vejle 06. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Poul-Henrik Jensen. Gademotiv med person. (cd)
Odense 30. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Ole Olsen. Maleri, englandskab med køer.
Odense 06. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

550

Albert Petersen, olie på lærred, køkkeninteriør efter fransk motiv (cd)
Odense 02. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

600

Ivan Jordell. Portræt af kvinde
Roskilde 04. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.300

Næste bud

750

Harald Slott Møller. Kvinde i bryggers. Olie på lærred
Aalborg 03. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

18.000

Næste bud

9.000

Jon Gislason. 'Kvinde min'
Aarhus 04. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

13.000

Næste bud

11.000

Allan Axelsen. Siddende kvinde og Venus fra Willendorf. Olie på lærred. sign.
Aalborg 30. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Peder Knudsen. Almueinteriør. (cd)
Odense 06. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Ottar Helge Johanessen. Landskab (cd)
Vejle 30. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.800

Næste bud

1.600

Ottar Helge Johanessen. Landskab (cd)
Vejle 01. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.800

Næste bud

1.600

Ottar Helge Johanessen. Landskab (cd)
Vejle 01. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.800

Næste bud

1.600

Ottar Helge Johanessen. Landskab (cd)
Vejle 30. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.800

Næste bud

1.600

Julius Paulsen. Halvnøgen kvinde
Vejle 03. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

9.800

Næste bud

5.200

Erling Leick. 'Woman and waves'
Aarhus 04. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.200

Næste bud

2.600

Ubekendt Afrikansk kunstner. To malerier, olie på lærred. (2)
Odense 05. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

550

Helge Helme. Landskabsparti, olie på lærred. (cd)
Odense 06. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Ubekendt maler. Landskab med å, 1921
Vejle 06. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Jan Sivertsen. 'Sort vender', 96
Aarhus 04. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.200

Næste bud

2.800

Ubekendt kunstner: Kystparti, 1907, sign. M. Enna.
Odense 06. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

550

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800
Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitikCopyright Lauritz.com © 2023-2024Version: 1.1.5