Mogens Hertz . Gårdparti fra Bornholm. (cd)

Vurdering

DKK 5.400

Odense

6478696

Mogens Hertz (1909-1999). Gårdparti fra Bornholm. Olie på lærred. Sign. Mogens Hertz. 54 x 73 cm (56x75 cm.)

Bertil Sjøberg. Parti fra Bornholm , olie på lærred (cd)

Odense 27. nov.

Vurdering

Mogens S. Andersen. Landskabsparti
København 30. nov.

Vurdering

Christian Berthelsen. Parti med udsigt fjordlandskab, olie på lærred,
Aalborg 29. nov.

Vurdering

Mogens Kølkjær Abstrakt komposition. Olie på lærred.
Aalborg 29. nov.

Vurdering

Curt Steinfath Kystparti med fugle.
København 30. nov.

Vurdering

Hilmar Riberholdt Gronendaal v Rotterdam. Olie på lærred.
Aalborg 27. nov.

Vurdering

Mogens Amdi Thorsen. 'Skipperstræde Dragør'
København 30. nov.

Vurdering

800

Tine Hind. 'Close to you' (cd)
Vejle 30. nov.

Vurdering

2.800

Kresten Iversen. Bornholmsk landskab
København 30. nov.

Vurdering

Ingolf Due. Skovparti, olie på lærred
Odense 14:11

Vurdering

James B. Danziel. Parti fra en borg under truende skyer
Vejle 29. nov.

Vurdering

Marius Skov. Parti fra Landeck i Tyrol, 1950
Vejle 29. nov.

Vurdering

Kasia Banas. Landskab med både (cd)
Vejle 19:37

Vurdering

6.800

4.200

Kasia Banas. Tre landskabspartier, olie på lærred (3) (cd)
Vejle 30. nov.

Vurdering

5.400

2.800