Vilhelm Henriques. Skovparti. Olie på lærred

Vurdering

Odense

6498417

Vilhelm Henriques (1894-1966). Skovparti. Monogramsign. VH og dat. -54. Olie på lærred. H. 68 x 54 (81 x 66) cm.

Hørsholm 23. nov.

Vurdering

2.400

1.300

Evgenji Klenø (1921-2005): Opstilling - 1966
Hørsholm 17:26

Vurdering

1.200

Mogens Skyum. 'Avignon' 1949
Roskilde 19:48

Vurdering

Helge Helme. Landskabsparti, olie på lærred. (cd)
Odense 22. nov.

Vurdering

Jon Gislason. 'Møde'
Vejle 19:38

Vurdering

6.400

5.200

Jon Gislason. 'Kærester'
Vejle 19. nov.

Vurdering

9.000

6.200

Carl Peter Hedelain. Havneparti
Aarhus 21. nov.

Vurdering

Vilhelm Bille Marinemotiv.
Roskilde 22. nov.

Vurdering

Ingolf Due. Skovparti, olie på lærred
Odense 18. nov.

Vurdering

Jon Gislason. 'Kvinde på Fanø'
Vejle 19:46

Vurdering

9.000

7.200

Ludvig Holm (1884-1954): Skovparti - olie på lærred
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

850

Jon Gislason. Komposition
Vejle 20. nov.

Vurdering

10.500

7.400

Vilhelm Bille Stor Marinemotiv, 1894
Roskilde 19. nov.

Vurdering

Jon Gislason. 'Møde i solskin'
Vejle 21. nov.

Vurdering

10.500

7.200

Martin Benson. 'Skov 1'
Roskilde 19:27

Vurdering

Indigo Richard. Komposition - 'Skyroom II' (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

4.200

Kim Obelitz. Figurkomposition
Aarhus 18. nov.

Vurdering

Vilhelm Kyhn. Landskabsparti
Vejle 21. nov.

Vurdering

5.000

3.600

Frode Kierulf, olie på lærred, kroscene m/ person (cd)
Odense 18. nov.

Vurdering

Frants Henningsen. Skovparti
Aarhus 21. nov.

Vurdering

Preben Wölck. Byparti, 1948
Aarhus 23. nov.

Vurdering

Jon Gislason. Komposition
Vejle 20. nov.

Vurdering

10.500

7.000

Jon Gislason. Komposition
Vejle 20. nov.

Vurdering

10.000

5.200

Odense 26. nov.

Vurdering

3.400

Ludvig Holm (1884-1954): Parti med gård - olie på lærred
Hørsholm 22. nov.

Vurdering