Ivan Jordell. Portræt af kvinde

Vurdering

DKK 1.300

Roskilde

6498368

Ivan Jordell. Portræt af kvinde, olie på lærred. Signeret Ivan Jordell. 90 x 68 cm (103 x 81 cm). Fremstår med krakelering.

Jørgen Aabye. Portræt af Olaf Seligmann, 1951

Vejle 29. nov.

Vurdering

Ubekendt kunsner, 1700-tallet. Portræt af dronning Caroline Mathilde
Vejle 03. dec.

Vurdering

8.000

5.600

Theo Jensen-Husby, olie på lærred, strandmotiv (cd)
Odense 02. dec.

Vurdering

Kristine/Justine Robertine Grosrichard. Portræt af en herre, 1836
Vejle 03. dec.

Vurdering

Kay Christensen. Portræt af siddende ung kvinde i profil (cd)
Vejle 04. dec.

Vurdering

4.800

3.600

Ubekendt kunstner. Portræt af en herre, ca. 1830
Vejle 06. dec.

Vurdering

1.500

850

Jeppe Eisner (f. 1952): Portræt af Julius Paaskesen - olie på lærred
Hørsholm 04. dec.

Vurdering

1.500

Axel Bredsdorff. Rygvendt kvinde
Vejle 06. dec.

Vurdering

Odense 02. dec.

Vurdering

600

Harald Slott Møller. Kvinde i bryggers. Olie på lærred
Aalborg 03. dec.

Vurdering

18.000

9.000

Jon Gislason. 'Kvinde min'
Aarhus 04. dec.

Vurdering

13.000

11.000

Aalborg 30. nov.

Vurdering

Poul Friis Nybo. Interiør med sortklædt kvinde
Vejle 06. dec.

Vurdering

Ane Brügger. Portræt af siddende mand. (cd)
Odense 30. nov.

Vurdering

600

O.A. Hermansen. Forårsblomster og bøgeblade
Vejle 03. dec.

Vurdering

3.000

J. Gibskov 1900-tallet, Syrener på karm
Odense 05. dec.

Vurdering

Allan Karms. Interiør. (cd)
Odense 06. dec.

Vurdering

1.300

Peter Chris. ' Brudeslør ' olie på lærred.
Odense 07. dec.

Vurdering

1.900

1.300

Asger E. Bremer. Landskab m/ hus (cd)
Odense 07. dec.

Vurdering

Jens Søndergaard. Landskab med mand. Olie på lærred
Aalborg 04. dec.

Vurdering

68.000

54.000

Kaj Leopold Holst . Kystparti, olie på lærred
Odense 05. dec.

Vurdering

Christian Pedersen Bellinge, olie på lærred, høstscene (cd)
Odense 02. dec.

Vurdering

Jeppe Eisner (f. 1952): Parti med Eremitageslottet og person - olie på lærred
Hørsholm 04. dec.

Vurdering

Frederik Engelfelt. Fiskerleje m/ både.
Odense 06. dec.

Vurdering

Marna Rix,  Komposition olie på lærred
Aalborg 29. nov.

Vurdering

5.400

1.500