Hugo Larsen. Hesselagergaard, olie på lærred, sign

Vurdering

Aalborg

6495540

Hugo Larsen (1875-1960). Hesselagergaard, olie på lærred, sign. Hugo Larsen 1933. 26 x 34 cm (37 x 45 cm). c.d.

Marna Rix,  Komposition olie på lærred

Aalborg 11. nov. 19:10

Vurdering

5.400

1.500

Aalborg 11. nov. 20:30

Vurdering

5.400

1.500

Folmer Bonnén. kornmark og skovbryn Olie på plade
Aalborg 15. nov. 19:28

Vurdering

600

Aalborg 11. nov. 19:40

Vurdering

Odense 11. nov. 15:07

Vurdering

Billy Sjur Ohlsen, landskabskomposition, olie på plade
Aalborg 16. nov. 19:53

Vurdering

600

Marx Leth-Espensen. Opstilling , olie på lærred
Odense 11. nov. 14:11

Vurdering

Hans Eriksen. Landevej med heste
Vejle 19:46

Vurdering

Jens Bilgram. Klovn olie på plade sign.
Aalborg 16. nov. 19:26

Vurdering

Viggo Bertram Jacobsen. Modelstudie. (cd)
Odense 09. nov. 18:34

Vurdering

Frederik Drews, olie på lærred, interiør
Odense 15. nov. 18:58

Vurdering

Hørsholm 09. nov. 19:54

Vurdering

2.400

1.300

Ellen Wilkens & Axel Hansen. Sommerlandskaber m/ køer & person. (2)
Odense 18:32

Vurdering

Svend Arvidsen. Kystmotiv ved Tejn, Bornholm. (cd)
Odense 13. nov. 14:25

Vurdering

Leif Sylvester, olie på lærred, 'Svagtsynede boldspiller', (cd)
Aalborg 13. nov. 20:26

Vurdering

60.000

40.000

Hans Agersnap: Vinterlandskab
Hørsholm 14:12

Vurdering

Axel Peter Werner Parsberg. Italiensk gadeparti fra Anticoli
Vejle 19:42

Vurdering

Ewald Grauengaard cd. Vinterlandskab, olie på lærred. (cd)
Odense 11. nov. 13:13

Vurdering

Thorvald Pedersen, opstilling, olie på lærred
Odense 15. nov. 19:54

Vurdering

Kristina Fette. Komposition. (cd)
Odense 11. nov. 13:15

Vurdering

Carl. O. J. Lund: Sti gennem en granskov
Hørsholm 14:56

Vurdering

Peer Strande Hansen. Figurkomposition, olie på lærred
Aalborg 13. nov. 19:00

Vurdering

2.800

Thage Nordholm. 'Hästar, Danderyd' (cd)
Vejle 12. nov. 20:18

Vurdering

4.200

2.400

Johannes Meyer Andersen. Høstmotiv
Vejle 19:33

Vurdering

Lauritz Frederiksen. 'Bækkeløb ved Hellebæk', 1917
Vejle 19:41

Vurdering