Eyv Eyvind Olesen (1907-1995). Skovparti, olie på lærred

Vurdering

DKK 1400

Hørsholm

6487082

Eyvind Olesen (1907-1995). Skovparti, olie på lærred, sign. Eyv. Olsen 50. 59x53 cm (64x58 cm.)

Ubekendt kunstner. Skovparti med å, olie på lærred

Aalborg 22 okt.

Vurdering

Carl Wentorf. 'Midtervejen i Hestehaven', 1897
Vejle 18 okt.

Vurdering

600

William Skotte Olsen. Komposition med ansigt (cd)
Vejle 19 okt.

Vurdering

6.000

4.600

Arvid Arp-Hansen. Komposition.
Roskilde 19 okt.

Vurdering

Mogens Hertz: Østerlars rundkirke
Hørsholm 23 okt.

Vurdering

8.000

4.600

Harald Pryn: Sti gennem sneklædt skov
Hørsholm 18 okt.

Vurdering

Illa. Komposition
Vejle 19 okt.

Vurdering

Viggo Bertram Jacobsen. Modelstudie.
Odense 26 okt.

Vurdering

Svend Saabye. Abstrakt komposition
Vejle 19 okt.

Vurdering

6.800

4.800

Svend Saabye, maleri, eksteriør (cd)
Odense 19:18

Vurdering

6.800

4.200

Sigurd Valdemar Lønholdt. Kvindeportræt.
Odense 19 okt.

Vurdering

Peer Strande Hansen. Figurkomposition. (cd)
Aalborg 17 okt.

Vurdering

2.800

800

Finn Wennerwald. Parti fra Dyrehaven Olie på lærred
Aalborg 22 okt.

Vurdering

Illa. Hus og båd
Vejle 19 okt.

Vurdering

Thage Nordholm. 'Hästar, Danderyd' (cd)
Vejle 22 okt.

Vurdering

4.200

2.400

Lauritz Frederiksen. 'Bækkeløb ved Hellebæk', 1917
Vejle 18 okt.

Vurdering

Ove Valdemar Borch (1891-1969), opstilling med blomster, olie på lærred
Odense 21 okt.

Vurdering

Ib Eisner. 'Tåget sol over Tranemosen' (cd)
Vejle 22 okt.

Vurdering

4.200

Ubekendt kunstner, olie på lærred, komposition
Odense 18 okt.

Vurdering

J. Gibskov 1900-tallet, Syrener på karm
Odense 18:36

Vurdering

Carl Hansen. Parti fra Kronborg, 1911
Vejle 18 okt.

Vurdering

800

Odense 17 okt.

Vurdering

Knud Ove Hilkier. Gadeparti fra Paris
Vejle 19 okt.

Vurdering

600

Asger E. Bremer. Landskab m/ hus (cd)
Odense 26 okt.

Vurdering

Nis Stougaard. Havnemotiv Olie på lærred
Aalborg 22 okt.

Vurdering

800

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)