Ove Valdemar Borch (1891-1969), opstilling med blomster, olie på lærred

Vurdering

DKK 1100

Odense

6491781

Ove Valdemar Borch (1891-1969), opstilling med blomster, olie på lærred, sign. OVB, 60x50 cm. (74x64 cm). Farvebordfald på ca. 1x1 cm.

Thorvald Petersen. Opstilling med blomst m.m.

Odense 19 okt.

Vurdering

Ubekendt kunstner. Opstilling med blomster, 1945.
Roskilde 18 okt.

Vurdering

Harald Pryn: Sti gennem sneklædt skov
Hørsholm 18 okt.

Vurdering

Viggo Bertram Jacobsen. Modelstudie.
Odense 26 okt.

Vurdering

Finn Wennerwald. Parti fra Dyrehaven Olie på lærred
Aalborg 22 okt.

Vurdering

Asger E. Bremer. Landskab m/ hus (cd)
Odense 26 okt.

Vurdering

Carl von Schmidt-Phiseldeck. Landskabsparti, 1891
Vejle 18 okt.

Vurdering

Viggo Bertram Jacobsen. Modelstudie. (cd)
Odense 26 okt.

Vurdering

600

Erland Gislev. Troldedragen. (cd)
Odense 26 okt.

Vurdering

Loui Michael. Opstilling m/ krukker.
Odense 19 okt.

Vurdering

F.C Kiærskou. Kystparti antageligt fra Vejle Fjord
Vejle 18 okt.

Vurdering

Marx Leth-Espensen. Opstilling , olie på lærred
Odense 26 okt.

Vurdering

Helge Ernst. Studie - opstilling. (cd)
Odense 23 okt.

Vurdering

4.600

2.400

Aage Bernhard Frederiksen & C. Mersing. Forårsmotiv, Fyn & Motiv af Peter Lieps Hus. (2)
Odense 25 okt.

Vurdering

Frode Kierulf, olie på lærred, kroscene m/ person (cd)
Odense 25 okt.

Vurdering

Eyv Eyvind Olesen (1907-1995). Skovparti, olie på lærred
Hørsholm 19 okt.

Vurdering

Mogens Hertz: Østerlars rundkirke
Hørsholm 23 okt.

Vurdering

8.000

4.600

Illa. Komposition
Vejle 19 okt.

Vurdering

Theo Jensen-Husby, olie på lærred, strandmotiv (cd)
Odense 25 okt.

Vurdering

Svend Saabye. Abstrakt komposition
Vejle 19 okt.

Vurdering

6.800

4.800

Svend Saabye, maleri, eksteriør (cd)
Odense 19:18

Vurdering

6.800

4.200

Sigurd Valdemar Lønholdt. Kvindeportræt.
Odense 19 okt.

Vurdering

Peer Strande Hansen. Figurkomposition. (cd)
Aalborg 17 okt.

Vurdering

2.800

800

Ubekendt kunstner. Skovparti med å, olie på lærred
Aalborg 22 okt.

Vurdering

Thage Nordholm. 'Hästar, Danderyd' (cd)
Vejle 22 okt.

Vurdering

4.200

2.400

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)