Erik Kærslund. Havneparti og efterårsskov. (2)

Vurdering

DKK 1400

Odense

6491322

Erik Kærslund (1934-1988). Havneparti og efterårsskov, olie på plade, sign. E. Kærslund, 70 x 60 cm. (82 x 72) cm. & 61 x 74 cm. (65 x 78 cm). (2)

Ubekendt kunstner. Omfavnende par.

Odense 19 okt.

Vurdering

Alex Andersen. Havneparti m/ person & både (cd)
Odense 26 okt.

Vurdering

Thorvald Petersen. Opstilling med blomst m.m.
Odense 19 okt.

Vurdering

Asger Andersen. Maske komposition. Olie på karton
Aalborg 22 okt.

Vurdering

Carl Hansen. Parti fra Kronborg, 1911
Vejle 18 okt.

Vurdering

800

Folmer Bonnén. kornmark og skovbryn Olie på plade
Aalborg 22 okt.

Vurdering

Axel Schovelin. Skovparti m/ sø & bro.
Odense 25 okt.

Vurdering

Friedrich Frotzel. Kystlandskab, 1927
Vejle 18 okt.

Vurdering

600

Ubekendt maler. Strandparti
Vejle 18 okt.

Vurdering

Bent Lohmann. Landskab m/ huse. (cd)
Odense 26 okt.

Vurdering

Kurt Carendi. Komposition med fire børn (cd)
Vejle 17 okt.

Vurdering

4.200

2.400

Jens Bilgram. Klovn olie på plade sign.
Aalborg 22 okt.

Vurdering

Svend Aage Tauscher. Landskaber m/ personer. (2)
Odense 26 okt.

Vurdering

Harald Pryn: Sti gennem sneklædt skov
Hørsholm 18 okt.

Vurdering

Arup Jensen. Havneparti fra København, Børsen i baggrunden.
Odense 18 okt.

Vurdering

Carl Oesterley Jr. Landskabsscene m/ to fiskende mænd ved sø i baggrunden by.
Odense 18 okt.

Vurdering

Johannes Johannessen. Norsk dallandskab, Balestrand, 1922
Vejle 18 okt.

Vurdering

Karl David Mygind. Kvindeportræt.
Odense 25 okt.

Vurdering

Robert Hull. Kvindeportræt, olie på plade(cd)
Odense 26 okt.

Vurdering

Espen Øvrebøe. Surrealistisk værk, olie på plade. (cd)
Odense 23 okt.

Vurdering

4.800

2.800

Ubendt maler. Søparti med promenade
Vejle 18 okt.

Vurdering

Bent Karl Jacobsen. 'Red Deer' (cd)
Vejle 22 okt.

Vurdering

4.200

2.400

Ubekendt maler. Klippelandskab med jæger og jagthund
Vejle 18 okt.

Vurdering

Nis Stougaard. Havnemotiv Olie på lærred
Aalborg 22 okt.

Vurdering

800

Et par biedermeier-portrætter, omkr. 1830 (2)
Vejle 18 okt.

Vurdering

600

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)