Carl Becker (1899-1978): Opstilling med oranger på bord. 1926.

Vurdering

Hørsholm

6493981

Carl Becker (1899-1978): Opstilling med oranger på bord. 1926. Sign. C. Becker 26. Olie på lærred. 40 x 57 cm.

Mogens Vantore. Opstilling med bord, blomster og frugt (cd)

Odense 19:34

Vurdering

800

Axel P. Jensen (1885-1972): Opstilling med frugt.
Hørsholm 09. nov. 16:40

Vurdering

3.600

1.900

M.L. Kruse: Opstilling med lyserøde roser i en skål
Hørsholm 15. nov. 14:47

Vurdering

Ove Valdemar Borch (1891-1969), opstilling med blomster, olie på lærred
Odense 11. nov. 16:33

Vurdering

Thorvald Pedersen, opstilling, olie på lærred
Odense 15. nov. 19:54

Vurdering

A. Rosbøll. Opstilling med blomster i vase
Vejle 15. nov. 21:16

Vurdering

Helga Kierulff: Opstilling med røde æbler i kurv, 20. århs. midte
Hørsholm 15. nov. 14:50

Vurdering

Ubekendt kunstner. Maleri, sign Boye, 1800-tallet.
Odense 15. nov. 19:15

Vurdering

Viggo Pedersen. 'Klar frostdag fra Roskilde', olie på lærred.
Odense 15. nov. 18:32

Vurdering

11.000

5.400

Edith Geert, opstilling.
Roskilde 13. nov. 20:54

Vurdering

Carl von Schmidt-Phiseldeck. Landskabsparti, 1891
Vejle 19:50

Vurdering

Dagmar Madsen. Opstilling med roser i vase
København 12. nov. 19:28

Vurdering

Marx Leth-Espensen. Opstilling , olie på lærred
Odense 11. nov. 14:11

Vurdering

Frederik Drews, olie på lærred, interiør
Odense 15. nov. 18:58

Vurdering

Ubekendt kunstner. Skovparti med å, olie på lærred
Aalborg 14. nov. 18:31

Vurdering

Jeppe Eisner: Pan med fløjte. Maleri
Hørsholm 09. nov. 16:40

Vurdering

2.800

Verner Panton. Tre litografier fra 'Pokus' serie 1978. (3)
Roskilde 12. nov. 20:51

Vurdering

3.400

900

Ubekendt kunstner: Kystparti, 1907, sign. M. Enna.
Odense 20:19

Vurdering

Hørsholm 09. nov. 19:54

Vurdering

2.400

1.300

Odense 11. nov. 16:49

Vurdering

G. Csapo f. 1910. Bymotiv med trojkakørsel.
Hørsholm 15. nov. 18:35

Vurdering

Alfred Bay. Kystmotiv m/ fyr.
Odense 11. nov. 14:09

Vurdering

Anders Nyborg. Abstrakt komposition
Odense 11. nov. 13:41

Vurdering

3.400

Ubekendt maler. Landskab med å, 1921
Vejle 19:28

Vurdering

Ewald Petersen . Olie på lærred . Vinterlandskab. (cd)
Odense 11. nov. 13:43

Vurdering