+45 4450 9800

Favoritter

Log ind

Lauritz.com

Jeppe Eisner: Pan med fløjte. Maleri

Vurdering

DKK 2.800

Showroom

Hørsholm

Varenummer

6491791

Beskrivelse

Jeppe Eisner: Pan med fløjte. Maleri. Sign. Eisner. Olie på lærred. 30 x 22 cm.

Næste bud

DKK 1.400

Inkl. salær og gebyr

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Ib Eisner (1925-2003). Dyrehaven i skumringen.

Ib Eisner (1925-2003). Dyrehaven i skumringen.

Hørsholm 13. nov. 19:58

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.800

Næste bud

1.600

Ib Eisner. 'Tåget sol over Tranemosen' (cd)
Vejle 12. nov. 19:54

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.200

Næste bud

1.600

Ib Eisner. 'Oktober - Dyrehaven' Parti fra Dyrehaven (cd)
Aalborg 12. nov. 19:40

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

800

Ib Eisner. 'Brunt Efteraar' Olie på lærred. (cd)
Aalborg 12. nov. 20:30

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Wilhelm Wils (1880-1960): Parti fra Dyrehavsbakken., maleri
Hørsholm 13. nov. 18:35

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.200

Næste bud

2.200

Arne Brendt (1929-2014): 'Grønland', fjordlandskab, maleri.
Hørsholm 16:18

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

1.100

Jon Gislason. Komposition
Vejle 13. nov. 19:24

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.000

Næste bud

5.200

Anton Doll (1826-1887). Maleri, vinterparti med personer og huse. 53x90 cm.
Odense 12. nov. 19:32

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

20.000

Næste bud

16.000

Jon Gislason. Komposition
Vejle 10. nov. 19:25

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

9.000

Næste bud

6.400

Emanuel A. Petersen cd. Maleri, olie på lærred. Tuborg havn.
Odense 12. nov. 19:32

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.400

Næste bud

1.600

Julius Moser (1808-1847) Maleri, olie på lærred.
Odense 11. nov. 15:21

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.200

Næste bud

3.400

Ubekendt Afrikansk kunstner. To malerier, olie på lærred. (2)
Odense 11. nov. 16:49

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

550

Hans Ole Brasen: Ung fisker der ordner garn
Hørsholm 15. nov. 12:47

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

1.000

Harald Giersing: Modelstudie, ca. 1908
Hørsholm 13. nov. 18:42

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

26.000

Næste bud

19.000

Ubekendt kunstner. Skovparti med å, olie på lærred
Aalborg 14. nov. 18:31

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

750

Erik Pauelsen, dennes stil. Dronning Margrethe forener Norden under Kalmarunionen
Vejle 12. nov. 20:39

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.000

Næste bud

7.600

Erling Leick. 'Woman and waves'
Aarhus 10. nov. 18:25

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.200

Næste bud

2.600

Ubekendt kunstner, stilleben, i ældre stil, 20 årh.
Roskilde 19:45

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.600

Næste bud

850

Harald Kjær. Tre malerier med Notre Dame, Paris som motiv, olie plade.
Aalborg 19:00

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

800

Ældre blomstermaleri med roser, liljekonvaller mm - olie på lærred
Hørsholm 15. nov. 15:25

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.900

Næste bud

1.000

Karin Lanng. Komposition, `Vinterdag` 90x120 cm.
Odense 11. nov. 12:37

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

550

Jens Peter Groth-Jensen (1918-2006): Fire værker, olie på lærred og plade (4) (CD)
Hørsholm 09. nov. 19:54

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.400

Næste bud

1.300

Ubekendt kunstner: Kystparti, 1907, sign. M. Enna.
Odense 20:19

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

550

Axel P. Jensen (1885-1972): Opstilling med frugt.
Hørsholm 09. nov. 16:40

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.600

Næste bud

1.900

Anders Nyborg. Abstrakt komposition
Odense 11. nov. 13:41

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.400

Næste bud

2.000

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800
Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitikCopyright Lauritz.com © 2023-2024Version: 1.0.36