Bent Knudsen, Kolding. Ring med ametyst og hjertebroche i sterlingsølv (2)

Vurdering

Vejle

6492689

Bent Knudsen, Kolding (1924-1997). Ring med cabochonslebet ametyst, dess.nr. 30, stemplet 'Sterling Denmark Bent K 30'. Ringstr. 56,5. Samt hjerteformet broche i sterlingsølv, dess.nr. 1., stemplet 'Sterling Denmark Bent K 1 Handmade'. H. 5,5 cm. Samlet vægt 20,7 g. Brochen fremstår med alm. brugsspor, ringen med kraftige brugsspor. (2)

Bent Knudsen, Kolding. Moderne ring og vedhæng med kæde i sterlingsølv (3)

Vejle 14. nov. 19:51

Vurdering

2.200

Bent Knudsen, Kolding. Fire par manchetknapper i sterlingsølv (8)
Vejle 14. nov. 19:41

Vurdering

2.200

Bent Knudsen, Kolding. Vedhæng i sterlingsølv med mosagat med kæde i sølv (2)
Vejle 14. nov. 20:21

Vurdering

Odense 11. nov. 12:39

Vurdering

1.500

Cartier: 'Trinity' ring af 18 kt. tre-farvet guld.
Odense 18. nov. 19:50

Vurdering

11.500

9.000

Gran & Laglye m.fl. 'Bremerholm' serveringsspade, japanske pindemadspinde m.m. af sølv
Vejle 08. nov. 18:45

Vurdering

1.000

Recta lommeur af 14 kt. guld
Aarhus 19:56

Vurdering

9.000

6.400

Kinesisk sølvsmed samt F. Hingelberg. Sukker- og flødesæt af sterlingsølv med drageformede hanke (2)
Vejle 08. nov. 20:00

Vurdering

Anton Michelsen. Sukker- og flødesæt af sølv i oldnordisk stil, stilblandingsperioden, anno 1874 (2)
Vejle 08. nov. 19:02

Vurdering

5.000

Alliancering af 14 kt hvidguld med brillant, 0.09 ct.
Aalborg 14. nov. 19:05

Vurdering

6.200

4.200

Carl M. Cohr. Funkis fiskeserveringssæt af sølv, anno 1937 (2)
Vejle 08. nov. 18:56

Vurdering

2.400

1.800

Aalborg 14. nov. 18:08

Vurdering

6.200

4.200

Brillantvedhæng med halskæde af 18 kt hvidguld, ca 0.50 ct
København 18:32

Vurdering

6.400

4.600

Et par smaragd- og brillantørestikker af platin, 0.72 og 0.34 ct. (2)
Vejle 19:00

Vurdering

18.000

13.500

Vejle 19:30

Vurdering

11.000

8.600

Et par senempire saltkar af sølv, mester Peter Jacob Malmborg, København 1832 (2)
Vejle 12. nov. 19:55

Vurdering

1.800

Carl M. Cohr. 'Blank Perle', fiskebestik af sølv til tolv pers.  (12)
Vejle 13. nov. 20:12

Vurdering

11.500

7.600

SOL. Gennembrudt rosetring af platin prydet med peridot og diamanter, i alt ca. 0.36 ct.
Vejle 11. nov. 20:44

Vurdering

16.000

13.000

Vejle 20:20

Vurdering

12.000

8.800

Et par smaragd- og brillantørestikker i 18 kt. guld (2)
Vejle 11. nov. 20:45

Vurdering

25.000

21.000

Etui/ tabatière samt to sukkertænger af sølv og sterlingsølv (3)
Vejle 08. nov. 19:07

Vurdering

1.500

Pandora, Grann & Laglye m.fl. En samling smykker og bestikdele af sølv og sterlingsølv (7)
Vejle 14. nov. 20:44

Vurdering

1.800