Bent Knudsen, Kolding. Ring med ametyst og hjertebroche i sterlingsølv (2)
Bent Knudsen, Kolding (1924-1997). Ring med cabochonslebet ametyst, dess.nr. 30, stemplet 'Sterling Denmark Bent K 30'. Ringstr. 56,5. Samt hjerteformet broche i sterlingsølv, dess.nr. 1., stemplet 'Sterling Denmark Bent K 1 Handmade'. H. 5,5 cm. Samlet vægt 20,7 g. Brochen fremstår med alm. brugsspor, ringen med kraftige brugsspor. (2)
Auktionen afsluttes: 14. nov. 2024 20:01
7 dage 14 timer 15 minutter 9 sekunder