Et par smaragd- og brillantørestikker i 18 kt. guld (2)

Vurdering

DKK 25000

Vejle

6492352

Et par rosetørestikker i 18 kt. guld prydet med hver en oval facetsleben smaragd omkranset af 12 brillantslebne diamanter på tilsammen 0.36 ct., diamanter i alt 0.72 ct. Farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS-SI, enkelte P. Mål 12 x 10 mm. Samlet vægt 4,8 g. Utydeligt stemplet på bagstopperne, syretestet til 18 kt. Fremstår med brugsspor. (2)

DKK 21.000

Et par smaragd- og brillantørestikker i guld (2)

Vejle 31. okt. 21:26

Vurdering

19.000

15.500

Et par smaragd- og brillantørestikker af platin, 0.72 og 0.34 ct. (2)
Vejle 31. okt. 19:55

Vurdering

20.000

15.500

Et par safir- og brillantørestikker i 18 kt. guld (2)
Vejle 31. okt. 20:05

Vurdering

19.000

15.500

Vejle 31. okt. 19:40

Vurdering

11.500

9.400

Rubin- og diamantrosetvedhæng med kæde i 18 kt. hvidguld (2)
Vejle 04. nov. 18:48

Vurdering

9.000

6.400

Vejle 31. okt. 19:10

Vurdering

12.500

9.600

Smaragd og pink diamantring i 14kt. guld
København 07. nov. 18:49

Vurdering

52.000

28.000

Smaragd og pink diamantring i 14kt.
København 07. nov. 14:06

Vurdering

21.000

10.500

Smaragd- og brillantring af 18 kt. guld, ca. 10,8 gr.
Aarhus 07. nov. 18:14

Vurdering

7.600

5.200

Safir- og brillantring i 14 kt. guld
Vejle 31. okt. 19:45

Vurdering

7.000

5.600

Safir- og diamantring i 18 kt. guld
Vejle 31. okt. 19:00

Vurdering

5.000

'Together Forever' diamantpavéring i 9 kt. guld, 0.20 ct.
Vejle 31. okt. 19:15

Vurdering

Et par rosetørestikker i 18 kt. hvidguld med safirer og diamanter (2)
Vejle 04. nov. 18:24

Vurdering

7.600

4.600

Vintagering af hvidguld med syntetisk spinel og diamanter
København 31. okt. 19:26

Vurdering

Safir- og brillantring i 18 kt. guld
Vejle 31. okt. 20:41

Vurdering

13.000

10.500

Light-pink kunzit- og pink diamantvedhæng i 14kt. hvidguld
København 04. nov. 18:07

Vurdering

19.000

11.500

Safir- og diamantring i 18 kt. hvidguld
Vejle 19:33

Vurdering

4.600

3.200

Diamantrosetring i 9 kt. guld, 0.50 ct.
Vejle 31. okt. 20:23

Vurdering

3.600

Vintage diamantring af 18 kt. guld og platin, i alt ca. 0.36 ct. 1900-tallets midte
Vejle 07. nov. 18:22

Vurdering

5.000

3.600

Italiensk rubin- og diamantring i 18 kt. guld
Vejle 19:21

Vurdering

7.600

5.000

Alliancering af 14 kt hvidguld med brillant, 0.09 ct.
Aalborg 31. okt. 19:44

Vurdering

6.200

4.200

Smaragd- og brillant vedhæng med halskæde af 14 kt
København 31. okt. 19:33

Vurdering

7.600

5.200

Stort diamantbesat løve-vedhæng af 18 kt. guld, ca. 0.11 ct.
Vejle 31. okt. 19:32

Vurdering

23.000

18.000

Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt 0.96 ct. (2)
Vejle 31. okt. 19:50

Vurdering

19.000

15.500

Retro diamantring af 18 kt. guld, 1.80 ct., lille str.
Vejle 04. nov. 19:28

Vurdering

18.000

13.000