Carl M. Cohr. Funkis fiskeserveringssæt af sølv, anno 1937 (2)

Vurdering

DKK 2400

Vejle

6489898

Carl M. Cohr. Funkis fiskeserveringssæt af sølv, skafter udformet med stiliseret blomst og blad i relief, stemplet delvist håndarbejde, anno 1937. L. 18,5 og 20,5 cm. Samlet vægt ca. 144 g. Fremstår med brugsspor. (2)

DKK 1.800

M. H. Wilkens & Söhne. Tysk art deco skål af sølv, ca. 1930

Vejle 18 okt.

Vurdering

1.500

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)