+45 4450 9800

Velkommen til Lauritz.com

Favoritter

Log ind

Velkommen til Lauritz.com

Lauritz.com

Alfred Bay. Kystmotiv m/ fyr.

Vurdering

DKK 1400

Showroom

Odense

Varenummer

6483231

Beskrivelse

Alfred Bay (1905-1986). Olie på lærred. Kystmotiv med fyr i baggrund. Sign. A. Bay. 85x120 cm. (131x85 cm.)


Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion


Transportpriser

Lignende varer

F.C Kiærskou. Kystparti antageligt fra Vejle Fjord

F.C Kiærskou. Kystparti antageligt fra Vejle Fjord

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Vejle

11.10, 17.00

Otto Olsen. Parti fra Nyhavn. (cd)

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.100DKK

Odense

12.10, 18.41

Otto Lawaetz. 'Minoisk Forår'

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.400DKK

København

12.10, 18.36

Mimi Falsen. Norsk fjeldlandskab.

Vurdering

4.200DKK

Startpris

2.000DKK

Roskilde

9.10, 20.33

Kurt Carendi. Komposition med fire børn (cd)

Vurdering

4.200DKK

Startpris

2.400DKK

Vejle

10.10, 19.06

Allan Karms. Bymotiv

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Roskilde

9.10, 20.19

Georg Poulsen. Bymotiv m/ træer. (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

600DKK

Odense

12.10, 18.47

Knud Edsberg. Motiv m/ svaner. (cd)

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.400DKK

Odense

11.10, 12.38

Hans Agersnap. Sommerlandskab.

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Odense

9.10, 18.47

Robert Kemm: Kystparti med muslingsamlere, 19. årh.s slutning

Vurdering

6.400DKK

Startpris

3.200DKK

Hørsholm

11.10, 13.57

Lili Ege. Motiv fra Moncley. Jurabjergene i baggrunden. (cd)

Vurdering

1.400DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

Odense

9.10, 18.44

Godtfred Christensen. Motiv fra Dyrehaven

Vurdering

4.000DKK

Startpris

1.900DKK

Vejle

8.10, 19.22

Harald Foss. Landskab

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

11.10, 19.40

Mogens Vantore (1895-1977). Begravelsesfølge forlader hus. Olie på lærred

Vurdering

1.900DKK

Startpris

1.000DKK

Hørsholm

11.10, 16.37

Ubekendt Afrikansk kunstner. To malerier, olie på lærred. (2)

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Odense

9.10, 17.51

Anders Nyborg Olie på lærred

Vurdering

3.400DKK

Startpris

2.000DKK

Odense

12.10, 13.35

Julius Moser (1808-1847) Maleri, olie på lærred.

Vurdering

5.200DKK

Startpris

3.400DKK

Odense

12.10, 20.14

Bent Rune (1938-): Portrætkomposition m. Kim Larsen. Maleri.

Vurdering

2.800DKK

item.HighestBidLabel

1.400DKK

Hørsholm

12.10, 15.14

Uffe Christoffersen. 'Parafrase over Himmelgåden, nr. 17', 2009

Vurdering

11.000DKK

Startpris

6.800DKK

Vejle

9.10, 20.12

Aage Arbjerg. Landskabsmotiv fra Hirsholmene, 2003

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Aarhus

11.10, 18.04

Evgenij Klenø. Opstilling, olie på lærred, cd

Vurdering

1.100DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

Roskilde

12.10, 20.37

Sarus Nielsen. Havnemotiv m/ fiskekuttere. (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

12.10, 16.18

Janusz Tyrpak. Komposition, olie på lærred (cd)

Vurdering

7.000DKK

Startpris

3.600DKK

Vejle

12.10, 20.20

Erling Leick. 'Woman and waves'

Vurdering

5.200DKK

Startpris

2.600DKK

Aarhus

11.10, 18.13

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800


Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)