Svend Aage Robert Lindstrøm (1902-1997). Par malerier med blomstermotiv og havnemotiv. (2) CD
Svend Aage Robert Lindstrøm. (1902-1997). Par malerier:
Havnemotiv fra Nexø i 1939. Sign. Svend Lindstrøm 1939. Olie på plade bag glas.
24 x 34 ramme med enkelte afslag (41,5 x 52 cm)
Komposition med frugter og vaser med blomster. Sign. Svend Lindstrøm 1950. Olie på lærred. Mindre afslag på lærred. 25,5 x 30 cm ( 41 x 46,5 cm)
Auktionen afsluttes: 16. nov. 2024 17:27
1 dag 0 timer 42 minutter 32 sekunder