Ubekendt kunstner. Mand med skind
Ubekendt kunstner. Mand med skind. Fedtsten. Usigneret. Samlet i 1953. H 18 cm. L. 12 cm. D. 7 cm.
Proveniens: Birte Christensen, dennes samling ( indsamlet i perioden 1950 til 1970)
Se hele udvalget på Birte Christensen samling her
Slutter om 6 dage 23 timer 2 minutter 38 sekunder