Dorthe Kristoffersen. Kvinde med barn på ryg
Dorthe Kristoffersen (1906 - 1976). Nuuk. Kvinde med barn på ryg. Fedtsten sodet sort. Sign. DK. H. 20 cm. L. 7 cm. D. 4 cm. cd
Proveniens: Birte Christensen, dennes samling ( indsamlet i perioden 1950 til 1970)
Se hele udvalget på Birte Christensen samling her
Slutter om 6 dage 21 timer 56 minutter 41 sekunder