Simon Kristoffersen. Tre mænd der brydes
Simon Kristoffersen (1933-1990). Nuuk. Tre mænd der brydes. Fedtsten. Sign. Simon . H. 14 cm. L. 17 cm. D. 15 cm. Fremstår med reparation på sokkel. cd
Proveniens: Birte Christensen, dennes samling ( indsamlet i perioden 1950 til 1970)
Se hele udvalget på Birte Christensen samling her
Slutter om 6 dage 20 timer 27 minutter 55 sekunder