Josef Josefsen. Kvinde med barn, Thulekæde samt Perlekrave. ( 3)
Josef Josefsen. (1914-1984) Kvinde med barn. Fedtsten. Usign. H. 12 cm. Thulekæde samt Perlekrave af glasperler, 1900-tallets første halvdel, målt fladt H. 19 cm. cd (3)
Proveniens: Birte Christensen, dennes samling ( indsamlet i perioden 1950 til 1970)
Se hele udvalget på Birte Christensen samling her
Slutter om 6 dage 22 timer 17 minutter 13 sekunder