Benjamin Petersen. 'Havfrue'
Benjamin Petersen. ( 1919 - ?). 'Havfrue'. Fedtsten. Usigneret. Samlet i 1963. H 21 cm. L. 12 cm. D. 7,5 cm. cd
Proveniens: Birte Christensen, dennes samling ( indsamlet i perioden 1950 til 1970)
Se hele udvalget på Birte Christensen samling her
Slutter om 6 dage 22 timer 12 minutter 49 sekunder