Svend Aage Robert Lindstrøm (1902-1997) Blomsteropstilling i vindue 1950. CD

Vurdering

Hørsholm

6492070

Svend Aage Robert Lindstrøm 20. Årh. Blomsteropstilling i vindue. Sign. Svend Lindstrøm samt dateret 1950. Olie på lærred. 44 x 36. I tidlig guldramme (72 x 63) cm.

Svend  Aage Robert Lindstrøm (1902-1997). Opstilling med blomster og frugter. CD

Hørsholm 16. nov.

Vurdering

1.200

Svend Aage Robert Lindstrøm (1902-1997). Par malerier med blomstermotiv og havnemotiv. (2) CD
Hørsholm 16. nov.

Vurdering

Svend  Aage Robert Lindstrøm (1902-1997). Par malerier med blomstermotiv. (2) CD
Hørsholm 16. nov.

Vurdering

1.500

Svend Aage Robert Lindstrøm (1902-1997). Tre landskabsmalerier. (3) CD
Hørsholm 16. nov.

Vurdering

Lena Kühl. Komposition
Aarhus 18. nov.

Vurdering

Lena Kühl. Abstrakt komposition
Aarhus 18. nov.

Vurdering

5.200

2.200

Aarhus 22. nov.

Vurdering

3.200

1.800

Lena Kühl. Komposition med bavian
Aarhus 18. nov.

Vurdering

1.800

Lena Kühl. Komposition med får
Aarhus 18. nov.

Vurdering

3.200

Anne-Marie Brauge. Figurkomposition, olie på lærred (cd)
Vejle 19. nov.

Vurdering

5.400

2.800

Peter Nyborg. 'Challenger Baby'
Roskilde 16. nov.

Vurdering

Godtfred Christensen. Motiv fra Dyrehaven
Vejle 19. nov.

Vurdering

2.400

Odense 20. nov.

Vurdering

Carsten Nash. To kobberstik samt litografi. (3)
Odense 16. nov.

Vurdering

Andreas Schulenburg (cd). Mixmedia på papir 'Fisk & krabbe' 2010
Odense 23. nov.

Vurdering

5.400

2.400

Hilmar Riberholdt Gronendaal v Rotterdam. Olie på lærred.
Aalborg 20. nov.

Vurdering

A. Andersen-Lundby. Vinderdag i skovens udkant. Olie på plade
Aalborg 26. nov.

Vurdering

4.200

850

J.V. Martin. 'Ikke min mor'
Vejle 23. nov.

Vurdering

2.200

Lone Kingo Ingwersen. 'Drengene ved Hellebæk'
Vejle 23. nov.

Vurdering

Lene Wiklund Olie på lærred  'Egå v. Egå engsø i august'
Odense 18. nov.

Vurdering

Lone Kingo Ingwersen. 'De vilde svaner'
Vejle 23. nov.

Vurdering

Erik Ålykke : Skulptur i jern
Odense 23. nov.

Vurdering

Ib Geertsen. Fire serigrafier i mappe
Vejle 23. nov.

Vurdering

800

Ubekendt kunstner. El Escorial
København 22. nov.

Vurdering

Helle Bang. 'Åen', olie på lærred (cd)
Vejle 17. nov.

Vurdering

6.800

3.800