Carsten Nash. To kobberstik samt litografi. (3)

Vurdering

Odense

6494828

Carsten Nash. To indrammede kobberstik, sign samt dateret 96, nr. 2/10. Mål: 33x28 cm. (35x40)samt nummereret 32/120 litografi, "Opus II" . Mål: 38x55 cm. (3)

Anne-Marie Brauge. Figurkomposition, olie på lærred (cd)

Vejle 12. nov. 19:56

Vurdering

5.400

2.800

Lone Kingo Ingwersen. 'Drengene ved Hellebæk'
Vejle 09. nov. 17:00

Vurdering

Godtfred Christensen. Motiv fra Dyrehaven
Vejle 12. nov. 19:55

Vurdering

2.400

Ubekendt kunstner: To landskabsmalerier, ca. 1914
Hørsholm 12:51

Vurdering

2.400

Peter Nyborg. 'Challenger Baby'
Roskilde 09. nov. 19:42

Vurdering

Lena Kühl. Komposition
Aarhus 10. nov. 18:06

Vurdering

Lena Kühl. Abstrakt komposition
Aarhus 10. nov. 18:20

Vurdering

5.200

2.200

Aarhus 14. nov. 18:42

Vurdering

3.200

1.800

Lone Kingo Ingwersen. 'De vilde svaner'
Vejle 09. nov. 17:10

Vurdering

Odense 11. nov. 16:01

Vurdering

Hilmar Riberholdt Gronendaal v Rotterdam. Olie på lærred.
Aalborg 12. nov. 19:35

Vurdering

Lena Kühl. Komposition med bavian
Aarhus 10. nov. 18:10

Vurdering

1.800

Lena Kühl. Komposition med får
Aarhus 10. nov. 18:21

Vurdering

3.200

Lene Wiklund Olie på lærred  'Egå v. Egå engsø i august'
Odense 11. nov. 15:05

Vurdering

Leo Thellefsen. 'Sommerfærdihed'.
Roskilde 19:51

Vurdering

800

Helle Bang. 'Åen', olie på lærred (cd)
Vejle 10. nov. 19:44

Vurdering

6.800

3.800

Vejle 15. nov. 20:10

Vurdering

Julius Moser (1808-1847) Maleri, olie på lærred.
Odense 11. nov. 15:21

Vurdering

5.200

3.400

Kjeld Appel. Figurkomposition (cd)
Vejle 09. nov. 20:38

Vurdering

4.200

2.800

Jes Nordby, farvelitografier, kompositioner med figurer (2) (cd)
Odense 09. nov. 19:58

Vurdering

600

Richard Mortensen. To kompositioner. (2)
Roskilde 13. nov. 19:21

Vurdering

850

Verner Panton. Tre litografier fra 'Pokus' serie 1978. (3)
Roskilde 12. nov. 20:51

Vurdering

3.400

900

Christian Blache. Havneparti fra Toldboden, København.
Odense 12. nov. 20:19

Vurdering

6.400

2.800

Lågskål i metalmontering med blomsterdekor og pousserede blomster, o. 1900
Vejle 18:39

Vurdering