Senempire vase / bonbonniere af sølv, Nicolai Jensen Lyderwahls enke, København 1835
Senempire vase / bonbonniere af sølv, drevet med blad- og muslingedekoration, rund fod, stemplet med mestermærke for hofguldsmed Nicolai Jensen Lyderwahl (ca. 1760-1819, borgerskab i København 1790, enken fortsætter produktionen til 1838), København 1835. H. 14 cm. Vægt ca. 224 g. Låg mangler. Fremstår med patina, indvendige aflejringer.
Slutter om 6 dage 21 timer 43 minutter 40 sekunder
DKK 1.900