Samling tretårnet sølvbestik (23)
Samling tretårnet sølvbestik bestående af: sjældent udbudt tretårnet bestikserie fra Torben A Rogers Holstebro (1907-1937) 1 stk. middagsske L 21,5 cm. 5 stk. middagsskeer L 21 cm. 2 stk. dessertskeer, L 20 cm. 1 serveringsske L 24,5 cm. Stemplet 1925 til 1936. Horsens Sølvvarefabrik Rita 12 stk. dessertskeer L 18 cm. stemplet 1952 til 1959 med inskription. Windsor serveringsske L 21,5 cm. 1 stk. Arvesølv kompotske L 15 cm. Fremstår med aldersvarende brugsspor. Samlet sølvvægt ca. 1978 gram. (23)
Slutter om 3 dage 21 timer 40 minutter 18 sekunder
DKK 9.600