Ove Kunert (1893-1975): Bjerglandskab, olie på lærred

Vurdering

Hørsholm

6492946

Sign. og dat. Ove Kunert 1956. 80 x 100 cm.

Ove Kunert (1893-1975): Solbelyst skovsti, olie på lærred (CD)

Hørsholm 09. nov. 18:40

Vurdering

600

Lars Nørgaard. Komposition. (cd)
Aalborg 17:57

Vurdering

Lin Utzon: To kompositioner. Vence. Litografier (2). cd
Hørsholm 09. nov. 13:23

Vurdering

Poul-Henrik Jensen. Gademotiv med person. (cd)
Odense 16. nov. 18:41

Vurdering

Hans Voigt Steffensen, litografi, 'Ungarsk hyrde med får'
Roskilde 16. nov. 21:40

Vurdering

Falko Behrendt: To kompositioner. 'Grün10grün' og 'Märchen'. Litografier (2)
Hørsholm 09. nov. 13:27

Vurdering

August Dencker. Maleri, landskabsparti. (cd)
Odense 11. nov. 14:59

Vurdering

Leif Tingkær. 'Univers' - figurkomposition. (cd)
Odense 16. nov. 19:40

Vurdering

11.000

5.400

Vagn Ove Jorn. Fad
Aarhus 16. nov. 20:04

Vurdering

Ib Geertsen: Fire litografier, 1979 (4)
Roskilde 16. nov. 18:33

Vurdering

800

Samling Skagen-motiver (4)
Aalborg 12. nov. 18:00

Vurdering

800

Knud Ove Hilkier (1884-1953) Stående kvinde i frodig have.
Hørsholm 13. nov. 18:30

Vurdering

2.200

Allan Schmidt (1923-1989): 'Høj horisont', olie på lærred (CD)
Hørsholm 09. nov. 18:47

Vurdering

Egon W, Nielsen. 'Skæve masker og figurer nr. 21'
Aarhus 14. nov. 18:05

Vurdering

Egon W. Nielsen. 'Skæve masker og figurer nr. 22'
Aarhus 14. nov. 18:15

Vurdering

Hans Voigt Steffensen. Parkparti med personer, 1972
Vejle 13. nov. 20:12

Vurdering

12.000

8.000

Ib Geertsen: Fire litografier, 1971, 1980 (4)
Roskilde 16. nov. 20:45

Vurdering

800

Niels Davernum. Komposition
Aarhus 14. nov. 17:39

Vurdering

Kjeld Appel. Figurkomposition (cd)
Vejle 09. nov. 20:22

Vurdering

4.200

2.800

Niels Vinding Dorph (1862-1931): Portræt af herre, olie på lærred
Hørsholm 17:03

Vurdering

H. Lauenborg: Landskab, olie på lærred
Hørsholm 09. nov. 19:59

Vurdering

Albert Wang (1864-1930): Marklandskab ved solopgang, olie på malerpap
Hørsholm 12. nov. 20:06

Vurdering

Ubekendt kunstner: Studie af valmuer, olie på lærred
Hørsholm 12. nov. 19:35

Vurdering

Peter Nyborg (f. 1937): 'Vichingi Al Mare', olie på lærred (CD)
Hørsholm 09. nov. 15:44

Vurdering

800

Carl. O. J. Lund: Sti gennem en granskov
Hørsholm 14:56

Vurdering