Ib Geertsen: Fire litografier, 1979 (4)

Vurdering

Roskilde

6495606

litografi Ib Geertsen (1919-2009). Fire litografier nr. III og IV 32/100, nr. III 34/100 og nr. 235/380 alle Sign. Ib Geertsen og dat. 1979 . ca. 60 x 45 cm. rammer max (80x 66 cm.), (4) (cd)

Proveniens: Danske Bank.

Ib Geertsen: Fire litografier, 1971, 1980 (4)

Roskilde 16. nov. 20:45

Vurdering

800

Ib Geertsen: Fire litografier, 1976 (4)
Roskilde 12. nov. 20:23

Vurdering

800

Judith Fischer-Hansen (f. 1952). Komposition, litografi
Hørsholm 09. nov. 14:08

Vurdering

Hørsholm 09. nov. 14:09

Vurdering

Hørsholm 09. nov. 14:10

Vurdering

Hans Voigt Steffensen, litografi, 'Ungarsk hyrde med får'
Roskilde 16. nov. 21:40

Vurdering

Theo Tobiasse. Komposition (cd)
Aalborg 09. nov. 17:22

Vurdering

Aalborg 09. nov. 17:25

Vurdering

Aalborg 09. nov. 17:26

Vurdering

Richard Mortensen. To kompositioner. (2)
Roskilde 13. nov. 19:21

Vurdering

850

Mogens Andersen. Komposition, litografi, 1975.
Roskilde 13. nov. 21:07

Vurdering

Henrik Buster Bruun. Tre landskabspartier (cd) (3)
Aalborg 09. nov. 17:21

Vurdering

Jack Kampmann. Færøsk kystlandskab med huse, litografi
Vejle 09. nov. 19:23

Vurdering

Pierre Alechinsky. 'Louisiana II', litografi og akvatinte
Vejle 13. nov. 19:25

Vurdering

4.200

3.200

Jes Fomsgaard. Komposition. (cd)
Odense 09. nov. 18:34

Vurdering

650

Gunleif Grube:  'Lykkens fugl', litografi
Hørsholm 09. nov. 15:28

Vurdering

850

Verner Panton. Tre litografier fra 'Pokus' serie 1978. (3)
Roskilde 12. nov. 20:51

Vurdering

3.400

900

Hans Bendix. Modelstudie. (cd)
Odense 09. nov. 18:32

Vurdering

600