Albert Wang (1864-1930): Marklandskab ved solopgang, olie på malerpap

Vurdering

Hørsholm

6493729

Sign. og dat. A.W. '04. 17 x 50 cm.

Allan Schmidt (1923-1989): 'Høj horisont', olie på lærred (CD)

Hørsholm 09. nov. 18:47

Vurdering

Niels Vinding Dorph (1862-1931): Portræt af herre, olie på lærred
Hørsholm 17:03

Vurdering

H. Lauenborg: Landskab, olie på lærred
Hørsholm 09. nov. 19:59

Vurdering

Ubekendt kunstner: Studie af valmuer, olie på lærred
Hørsholm 12. nov. 19:35

Vurdering

Peter Nyborg (f. 1937): 'Vichingi Al Mare', olie på lærred (CD)
Hørsholm 09. nov. 15:44

Vurdering

800

Ove Kunert (1893-1975): Solbelyst skovsti, olie på lærred (CD)
Hørsholm 09. nov. 18:40

Vurdering

600

Ove Kunert (1893-1975): Bjerglandskab, olie på lærred
Hørsholm 09. nov. 18:45

Vurdering

600

Robert Jørgensen (f. 1887): Byparti, olie på lærred
Hørsholm 09. nov. 15:08

Vurdering

Hørsholm 09. nov. 19:54

Vurdering

2.400

1.300

Matthias Köster (f. 1961): Komposition, litografi (CD)
Hørsholm 09. nov. 14:33

Vurdering

850

Knud Jans (1916-1985): Tre værker, collage, mixed media samt olie (CD)
Hørsholm 09. nov. 19:34

Vurdering

850

Jon Gislason. Komposition
Vejle 13. nov. 20:00

Vurdering

10.500

7.000

Lars Swane. Opstilling med blomster i vaser. 1943
Roskilde 09. nov. 18:18

Vurdering

2.800

Poul Janus Ipsen (f. 1936): Original tegning, 'Skriget', bly og farveblyant på papir
Hørsholm 09. nov. 18:57

Vurdering

850

Jon Gislason. Komposition
Vejle 13. nov. 19:24

Vurdering

10.000

5.200

Ubekendt kunstner: Studie af roser med sommerfugl og flue, olie på lærred, 1886
Hørsholm 12. nov. 19:30

Vurdering

Jon Gislason. 'Møde'
Vejle 09. nov. 18:53

Vurdering

6.400

5.200

Jon Gislason. 'Kærester'
Vejle 11. nov. 19:18

Vurdering

9.000

6.200

Jon Gislason. Komposition
Vejle 13. nov. 19:57

Vurdering

10.500

7.400

Jon Gislason. 'Kvinde på Fanø'
Vejle 09. nov. 18:47

Vurdering

9.000

7.200

Jon Gislason. Komposition
Vejle 10. nov. 19:38

Vurdering

10.500

6.400

Poul-Henrik Jensen. Gademotiv med person. (cd)
Odense 16. nov. 18:41

Vurdering

Peter Nyborg f. 1937. 'Waves to raven'
Hørsholm 13. nov. 19:52

Vurdering

4.200

Peder Mønsted (1859-1941). Parti fra Høsterkøb.
Hørsholm 12. nov. 19:41

Vurdering

32.000

23.000

Niels Erik Gjerdevik (1962-2016). Komposition 'RIER'.
Hørsholm 13. nov. 19:30

Vurdering

11.000

5.400