Knud Ove Hilkier (1884-1953) Stående kvinde i frodig have.

Vurdering

Hørsholm

6491421

Knud Ove Hilkier (1884-1953). Stående kvinde i frodig have.
Olie på lærred. 87 x 69 cm. Rammemål: 97 x 79 cm. Sign. K. O. Hilkier.

Aage Lund (1892-1972): 20 årh.: Rygvendt kvinde med kaffebord. Ca. 1940.

Hørsholm 17:03

Vurdering

Allan Axelsen. Siddende kvinde og Venus fra Willendorf. Olie på lærred. sign.
Aalborg 11. nov. 19:40

Vurdering

Christian Thomsen: Ung kvinde og mand med hat på en terasse. Blæk
Hørsholm 14:33

Vurdering

Odense 11. nov. 15:07

Vurdering

Japansk porcelænsvase
Aalborg 19:05

Vurdering

Kay Christensen. Portræt af siddende ung kvinde i profil (cd)
Vejle 19:05

Vurdering

5.000

4.200

Wiener Manufaktur. Josef Schuster. Læsende nøgen kvinde, nr. 8694 / 73
Odense 19:19

Vurdering

650

Hans Bendix. Modelstudie. (cd)
Odense 09. nov. 18:32

Vurdering

600

Ludwigsburg. Prydterrin i porcelæn med blomstermaleri, 1900-tallets første del
Vejle 19:29

Vurdering

Et par figurer forestillende kvinder skåret af grøn bowenit (2)
Hørsholm 15. nov. 11:04

Vurdering

Skulpturelt sofabord af kvinde i bronze med glasplade
Aarhus 12. nov. 18:51

Vurdering

800

Fransk empire kaminur af forgyldt bronze, ca. 1800
Hørsholm 12. nov. 19:44

Vurdering

7.600

4.800

Samling antik italiensk majolika (6)
Aalborg 12. nov. 18:55

Vurdering