Offer Lundsfryd (1889-1959). To malerier. Byparti. Olie på lærred. Sign. O. Lundsfryd. 33 x 33 cm (44,5 x 44,5 cm). Vintersk landsbymotiv. Olie på lærred. Sign. O. Lundsfryd. 30 x 40,5 cm (43 x 53 cm).(2)