Finn Andersen. Fiskerleje m/ huse, garn & både. (cd)

Vurdering

Odense

6479860

Finn Andersen (1907-1987). Fiskerleje m/ huse, garn & både, olie på lærred, sign. Finn An., 67 x 97 cm. (84 x 114) cm.

Ubekendt kunstner: Kystparti, 1907, sign. M. Enna.

Odense 22. nov.

Vurdering

Alex Andersen. Havneparti m/ person & både (cd)
Odense 18. nov.

Vurdering

Erik Kærslund. Havnemotiv m/ både. (cd)
Odense 18:55

Vurdering

Helge Helme. Landskabsparti, olie på lærred. (cd)
Odense 22. nov.

Vurdering

Frederik Engelfelt. Fiskerleje m/ både.
Odense 22. nov.

Vurdering

Nis Stougaard. Byparti med gående personer
Aarhus 19. nov.

Vurdering

Theo Jensen-Husby, olie på lærred, strandmotiv (cd)
Odense 18. nov.

Vurdering

A. Andersen-Lundby. Vinderdag i skovens udkant. Olie på plade
Aalborg 26. nov.

Vurdering

4.200

850

Otto Nielsen, landskab m/ huse (cd)
Odense 18. nov.

Vurdering

Carl Wilhelmine Clara. Maleri, olie på lærred, exteriør
Odense 22. nov.

Vurdering

E. Thorbjørn. Grønlandsk bygd m/ fangere ved hytte. (cd)
Odense 22. nov.

Vurdering

Johannes Meyer Andersen. Høstmotiv
Vejle 22. nov.

Vurdering

Anton Doll (1826-1887). Maleri, vinterparti med personer og huse. 53x90 cm.
Odense 26. nov.

Vurdering

20.000

16.000

Lena Kühl. Abstrakt komposition
Aarhus 18. nov.

Vurdering

5.200

2.200

Mogens S. Andersen. Vinterskov. (cd)
Odense 16. nov.

Vurdering

Bent Lohmann. Landskab m/ huse. (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

Andreas Friis. Sydlandsk motiv m/ huse & landskab. (2)
Odense 23. nov.

Vurdering

Eyvind Olesen. Opstillinger. (2)
Odense 23. nov.

Vurdering

600

Odense 18. nov.

Vurdering

Johannes Andersen. Landskab m/ to personer m.m. (2)
Odense 18. nov.

Vurdering

Ejner Johansen. Havnemotiv m/ båd, Christianshavn i København. (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

Jimmy Jørgensen. Abstrakt komposition (cd)
Vejle 17. nov.

Vurdering

7.000

4.600

Knud Kristensen . 'Huse og vandtårn, efter snebyge'   , Olie på lærred (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

5.200

2.800

Kasia Banas. Landskab med både (cd)
Vejle 17. nov.

Vurdering

6.800

4.600