Eyvind Olesen. Opstillinger. (2)

Vurdering

DKK 1100

Odense

6493464

Eyvind Olesen (1907-1995). Opstillinger m/ blomster m.m., olie på lærred, sign. Eyv. Olesen 61 & 68, 33 x 42 cm. (43 x 52) cm. & 48 x 65 cm. (55 x 72) cm. Fremstår m/ enkelte krakeleringer. (2)

Mogens Vantore. Opstilling med bord, blomster og frugt (cd)

Odense 08. nov. 19:34

Vurdering

Delfts / Delfts by Boch. Bojan & lågkrukke m/ låg. (2)
Odense 08. nov. 19:06

Vurdering

Flisebord med mangandekorerede fliser og malet stel
Hørsholm 18:39

Vurdering

3.000

Emil Gallé. Vase af farvet glas, 1900-tallets første halvdel
Aarhus 02. nov. 19:00

Vurdering

Eyvind Olesen.  Opstilling
København 02. nov. 19:46

Vurdering

Imari fade, porcelæn, 1900-tallet (3)
Odense 12. nov. 19:55

Vurdering

Hornung & Møller. Klaver i 'Rokoko-form', 1900-tallet
Roskilde 04. nov. 19:11

Vurdering

Vitrineskab af mahogni, 20 årh.
Roskilde 19:49

Vurdering

850

Hans Agersnap. Hedelandskab
Vejle 05. nov. 19:53

Vurdering

Odense 02. nov. 13:18

Vurdering

Eyvind Olesen: Parti fra Kalundborg med Vor Frue kirke
Hørsholm 02. nov. 14:15

Vurdering

600

Russisk sukkerskål af sølv i rokokoform, Skt. Petersborg 1860
Vejle 05. nov. 19:16

Vurdering

7.000

5.400

Hørsholm 16:23

Vurdering

Ubekendt kunstner: Kystparti, 1907, sign. M. Enna.
Odense 08. nov. 20:19

Vurdering

J. Gibskov 1900-tallet, Syrener på karm
Odense 02. nov. 17:54

Vurdering

Axel Schovelin. Skovparti m/ sø & bro.
Odense 08. nov. 18:30

Vurdering

Troels Trier, olie på lærred, motiv m/ køer (cd)
Odense 02. nov. 16:04

Vurdering

Christian Pedersen Bellinge, olie på lærred, høstscene (cd)
Odense 02. nov. 13:17

Vurdering

Otto Nielsen, landskab m/ huse (cd)
Odense 02. nov. 16:14

Vurdering

Ubekendt maler. Et hvil på en landevej
Vejle 05. nov. 18:03

Vurdering

Viggo Clausen. Landskabsparti fra Svinkløv, 1913
Vejle 17:09

Vurdering

Dansk maler, 1800-tallet. Ved et gadekær
Vejle 18:00

Vurdering

Niels Christiansen. Efterårslandskab ved Fuglesangssøen, 1905
Vejle 17:18

Vurdering

600

Frederik Engelfelt. Fiskerleje m/ både.
Odense 08. nov. 18:48

Vurdering

Søren Hjorth Nielsen. 'Udsigt fra gammel strand 1982-83'.
Roskilde 06. nov. 18:48

Vurdering

5.400

900