Christian Zacho (1843-1913): 'Middagspause', Fårehyrde i lyngbakker. 1879.

Vurdering

DKK 7.600

Hørsholm

6494064

Christian Zacho (1843-1913): 'Middagspause', Fårehyrde i lyngbakker. 1879. Sign. CZ, 8. Juni 1870. Olie på lærred. 40 x 62 cm.

DKK 4.800

Christian Zacho. Sommerscene med kvinde og tøjvask. Olie på lærred.

Aalborg 28. nov.

Vurdering

Aalborg 29. nov.

Vurdering

Lars Swane. Landskabsparti
København 23. nov.

Vurdering

Lars Swane. Landskabsparti
København 23. nov.

Vurdering

Lars Svane. Landskabsparti
København 23. nov.

Vurdering

Jørgen Wiberg. Komposition med huse
Roskilde 23. nov.

Vurdering

Svend Saabye. Svømmende laks på jagt efter maddingen. (cd)
Odense 27. nov.

Vurdering

54.000

33.000

Jørn Glob. Landskabsparti
København 23. nov.

Vurdering

800

Viggo Clausen. Landskabsparti fra Svinkløv, 1913
Vejle 22. nov.

Vurdering

800

Carl Christian Forup. Maleri, olie på lærred, exteriør med rygvendt person.
Odense 22. nov.

Vurdering

Christian Blache. Marine, 1912
Vejle 22. nov.

Vurdering

Christian Blache (1838-1920): Flådeskibe runder pynten. 1912.
Hørsholm 26. nov.

Vurdering

19.000

13.000

A. Andersen-Lundby. Vinderdag i skovens udkant. Olie på plade
Aalborg 26. nov.

Vurdering

4.200

850

Christian Aabye Talge. Strandparti med fiskere
Vejle 22. nov.

Vurdering

S.C. Bjulf: Fiskerkoner og dame i hat og frakke på Gammel Strand
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

2.800

1.500

Christian Pram Henningsen (1846-1892): Fiskerdreng med Sydvest. 1881.
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

Christian Pedersen Bellinge, olie på lærred, høstscene (cd)
Odense 24. nov.

Vurdering

Ubekendt kunstner. To abstrakte kompositioner. Midt 1900-tallet. (2)
Odense 30. nov.

Vurdering

600

Christian Tangø. Komposition (cd)
Vejle 27. nov.

Vurdering

1.300

Ubekendt kunstner. Olie på lærred, sign EA.
Odense 30. nov.

Vurdering

Ubekendt kunstner. Skovparti med å, olie på lærred
Aalborg 22. nov.

Vurdering

A. Clausen: Sommerlandskab, 1934
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

Hørsholm 23. nov.

Vurdering

2.400

1.300

Jeppe Eisner: Pan med fløjte. Maleri
Hørsholm 23. nov.

Vurdering

2.800

Ove Rützou 1881-1968 cd. Maleri, olie på lærred.
Odense 29. nov.

Vurdering