Christian Zacho (1843-1913): 'Middagspause', Fårehyrde i lyngbakker. 1879.

Vurdering

DKK 7600

Hørsholm

6494064

Christian Zacho (1843-1913): 'Middagspause', Fårehyrde i lyngbakker. 1879. Sign. CZ, 8. Juni 1870. Olie på lærred. 40 x 62 cm.

DKK 4.600

Lars Svane. Landskabsparti

Lars Svane. Landskabsparti

København 02. nov. 19:42

Vurdering

Jørgen Wiberg. Komposition med huse
Roskilde 02. nov. 15:10

Vurdering

Viggo Clausen. Landskabsparti fra Svinkløv, 1913
Vejle 17:09

Vurdering

Ubk. kunstner 18-tallets midte: Fiskerbåde ud for kysten. Ca. 1870.
Hørsholm 17:39

Vurdering

850

Albrecht Schmidt. Prinsens Port i Fredericia, sommeren 1921
Vejle 17:06

Vurdering

600

Christian Blache. Havneparti fra Toldboden, København.
Odense 12. nov. 20:19

Vurdering

6.400

Christian Aabye Talge. Strandparti med fiskere
Vejle 08. nov. 20:51

Vurdering

Christian Pedersen Bellinge, olie på lærred, høstscene (cd)
Odense 02. nov. 13:17

Vurdering

Carl Thomsen (1847-1912). Interiør fra italiensk køkken med mor og børn - 1878.
Hørsholm 05. nov. 19:05

Vurdering

10.500

6.400

Christian Tangø. Komposition (cd)
Vejle 06. nov. 19:47

Vurdering

2.800

Ubekendt kunstner. Skovparti med å, olie på lærred
Aalborg 06. nov. 20:19

Vurdering

A. K. Kieldrup. Landskab med gårdparti
Aarhus 05. nov. 20:00

Vurdering

6.400

Anders Nyborg. Abstrakt komposition
Odense 02. nov. 16:07

Vurdering

3.400

Ewald Petersen . Olie på lærred . Vinterlandskab. (cd)
Odense 02. nov. 16:06

Vurdering

Georg Poulsen (1911-1997): Opstilling med citron og æble.
Hørsholm 06. nov. 19:35

Vurdering

2.800

1.700

Ubekendt kunstner. Religiøs scene
København 02. nov. 18:26

Vurdering

Bertil Sjøberg. Parti fra Bornholm , olie på lærred (cd)
Odense 02. nov. 14:56

Vurdering

Ubekendt kunstner: Kystparti, 1907, sign. M. Enna.
Odense 08. nov. 20:19

Vurdering

Janusz Tyrpak. Komposition, olie på lærred (cd)
Vejle 02. nov. 18:37

Vurdering

7.000

3.600

Marx Leth-Espensen. Opstilling , olie på lærred
Odense 02. nov. 15:01

Vurdering

Alfred Bay. Kystmotiv m/ fyr.
Odense 02. nov. 15:05

Vurdering

Tina Sonnichsen. Landskabsparti, olie på lærred (cd)
Vejle 02. nov. 18:30

Vurdering

9.400

5.200

Ib Eisner (1925-2003): Aftenliv ved kiosk i Dyrehavsbakken, olie på lærred
Hørsholm 02. nov. 15:10

Vurdering

Erling Leick. 'Woman and waves'
Aarhus 04. nov. 18:50

Vurdering

5.200

Ubekendt maler. Landskab med å, 1921
Vejle 19:00

Vurdering