Christian Zacho. Sommerscene med kvinde og tøjvask. Olie på lærred.

Vurdering

Aalborg

6499547

Christian Zacho (1843-1913). Sommerscene med kvinde og tøjvask. Olie på lærred. Sign. Chr. Z samt dateret 7. Sept. 70. 56 x 48 cm (70 x 62 cm).

Ubekendt kunstner. Avislæsende kvinde m/ spinderok.

Odense 29. nov.

Vurdering

Christian Zacho (1843-1913: Skovparti med Åløb. 1912.
Hørsholm 29. nov.

Vurdering

Søren Kjærsgaard. Interiør, kvinde ved bord
Aarhus 27. nov.

Vurdering

2.800

Aalborg 30. nov.

Vurdering

Christian Zacho (1843-1913): Kystparti med klint i baggrunden. 1907.
Hørsholm 29. nov.

Vurdering

Christian Zacho (1843-1913): Robåde ved kysten, aftentide. 1911.
Hørsholm 29. nov.

Vurdering

3.400

1.900

Odense 24. nov.

Vurdering

Ubekendt kunstner. Portræt af en ung kvinde med hvidpudret frisure, 1800-tallet
København 26. nov.

Vurdering

Japansk porcelænsvase
Aalborg 24. nov.

Vurdering

Anne-Marie Brauge. Figurkomposition, olie på lærred (cd)
Vejle 26. nov.

Vurdering

4.800

2.200

Odense 28. nov.

Vurdering

Godtfred Christensen. Motiv fra Dyrehaven
Vejle 26. nov.

Vurdering

2.400

Jørgen Aabye. Opstilling med frugter. Olie på lærred, sign
Aalborg 28. nov.

Vurdering

800

Illa. Portræt af en kvinde
Vejle 27. nov.

Vurdering

3.200

Illa. Kvinde med regnfrakke i profil
Vejle 27. nov.

Vurdering

1.000

Illa. Portræt af en kvinde
Vejle 27. nov.

Vurdering

8.400

7.400

A. Andersen-Lundby. Vinderdag i skovens udkant. Olie på plade
Aalborg 26. nov.

Vurdering

4.200

900

Ubekendt kunstner. To abstrakte kompositioner. Midt 1900-tallet. (2)
Odense 30. nov.

Vurdering

600

Lena Kühl. Komposition
Aarhus 26. nov.

Vurdering

1.700

Illa. Kvinde med hue
Vejle 27. nov.

Vurdering

1.000

Hilmar Riberholdt Gronendaal v Rotterdam. Olie på lærred.
Aalborg 27. nov.

Vurdering

Lena Kühl. Abstrakt komposition
Aarhus 26. nov.

Vurdering

5.200

2.200

Lena Kühl. Komposition med får
Aarhus 26. nov.

Vurdering

3.200

Lena Kühl. Komposition med bavian
Aarhus 26. nov.

Vurdering

1.900

Lene Wiklund Olie på lærred  'Egå v. Egå engsø i august'
Odense 24. nov.

Vurdering