+45 4450 9800

Velkommen til Lauritz.com

Favoritter

Log ind

Velkommen til Lauritz.com

Lauritz.com

Bengt Böckman. Grinden (Porten). (cd)

Fast pris

DKK 600

Showroom

Vejle

Varenummer

6210056

Beskrivelse

Bengt Böckman (1937-2014). Grinden (Porten). Stentryk. Sign. og nummereret Bengt Böckman -71, 47/99. Lysmål 38 x 30 cm. (55 x 46).

Fast pris

DKK 600

Lignende varer

Keld Moseholm. Skulptur af bronze og granitsten (cd)

Keld Moseholm. Skulptur af bronze og granitsten (cd)

Vurdering

64.000DKK

Startpris

36.000DKK

Vejle

9.10, 20.18

Camille Pissarro. 'Marché aux légumes à Pontoise' (1891/1923), ætsning

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

2.600DKK

Vejle

8.10, 20.10

Anita Houvenaeghel. Komposition, litografi. (2) (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

9.10, 19.03

Per Eli . Figur Komposition. Mixed media på papir.

Vurdering

3.000DKK

Startpris

2.200DKK

Odense

12.10, 16.30

McK HO: DSB ME 1508 lokomotiv samt DSB Hios-v gods (2)

Vurdering

2.400DKK

item.HighestBidLabel

1.300DKK

Hørsholm

13.10, 18.51

Philippe Henri Noyer (1917-1985): 'The Toucan', litografi (CD)

Vurdering

1.600DKK

Startpris

850DKK

Hørsholm

12.10, 14.15

Jens Peter Helge Hansen (f.1943): Figurkomposition, litografi (CD)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

600DKK

Hørsholm

12.10, 14.16

Jon Gislason. 'Abstraktion'

Vurdering

6.400DKK

Startpris

5.000DKK

Vejle

12.10, 19.08

Jon Gislason. 'Landskab'

Vurdering

6.400DKK

Startpris

5.200DKK

Vejle

12.10, 20.23

Peter Brandes. Mixed Media på papir. cd

Vurdering

3.600DKK

Startpris

1.600DKK

Odense

16.10, 19.51

Ole Folmer Hansen. 'GR II' Kunstmappe, 1989.

Vurdering

1.400DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

Roskilde

12.10, 18.48

Rudi Olsen. 'Havn Quiberon France'

Vurdering

2.800DKK

Startpris

2.000DKK

Roskilde

9.10, 20.18

Carl Otto Hultén. Abstrakt komposition, litografi (cd)

Vurdering

2.000DKK

Startpris

600DKK

Vejle

8.10, 20.05

Peter Nyborg. 'Bøhmanden' (cd)

Vurdering

5.400DKK

Startpris

2.000DKK

Vejle

8.10, 20.08

Mogens Zieler: Landskab med graner, litografi

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Hørsholm

12.10, 18.20

Oscar Bojesen (1879-1930) : Vinterlandskab, gouache på papir

Vurdering

1.400DKK

Startpris

750DKK

Hørsholm

11.10, 16.02

Claus Dahl, Litografi, komposition indrammet

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Hørsholm

12.10, 18.17

Leonard Olschansky. Figurkomposition (cd)

Vurdering

3.400DKK

Startpris

1.100DKK

Vejle

9.10, 19.31

Marc Chagall. 'Maternité' (Le loup, la mère et l'enfant)', radering

Vurdering

1.400DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

Vejle

11.10, 17.30

Grene. To abstrakte kompositioner (2)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Vejle

10.10, 10.20

Jakob Weidemann (1923-2001): 'Nude', 1943., CD

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.400DKK

Hørsholm

9.10, 19.33

Clifford Cyril Webb to akvareller (2)

Vurdering

3.400DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

10.10, 20.50

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800


Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)