+45 4450 9800

Velkommen til Lauritz.com

Favoritter

Log ind

Velkommen til Lauritz.com

Lauritz.com

Jens Peter Helge Hansen (f.1943): Figurkomposition, litografi (CD)

Vurdering

DKK 1100

Showroom

Hørsholm

Varenummer

6476713

Beskrivelse

Sign. JPHH, 475/1200. Lysmål 34 x 49 cm. Glas med snavs.

Næste bud

DKK 600

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Philippe Henri Noyer (1917-1985): 'The Toucan', litografi (CD)

Philippe Henri Noyer (1917-1985): 'The Toucan', litografi (CD)

Vurdering

1.600DKK

Startpris

850DKK

Hørsholm

12.10, 14.15

Julie Gullander: Tretten akvareller med fuglemotiver, 19. årh

Vurdering

9.000DKK

Startpris

6.400DKK

Hørsholm

11.10, 16.26

Mogens Zieler: Landskab med graner, litografi

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Hørsholm

12.10, 18.20

Peter Brandes. Mixed Media på papir. cd

Vurdering

3.600DKK

Startpris

1.600DKK

Odense

16.10, 19.51

Claus Dahl, Litografi, komposition indrammet

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Hørsholm

12.10, 18.17

Carl Otto Hultén. Abstrakt komposition, litografi (cd)

Vurdering

2.000DKK

Startpris

600DKK

Vejle

8.10, 20.05

Oscar Bojesen (1879-1930) : Vinterlandskab, gouache på papir

Vurdering

1.400DKK

Startpris

750DKK

Hørsholm

11.10, 16.02

Yoshio Nakajima. Komposition, mixed media på papir

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.100DKK

Vejle

9.10, 19.32

Jakob Weidemann (1923-2001): 'Nude', 1943., CD

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.400DKK

Hørsholm

9.10, 19.33

William Skotte Olsen. Figurkomposition (cd)

Vurdering

5.400DKK

Startpris

1.600DKK

Vejle

9.10, 19.32

Ole Ahlberg. 'Rose', litografi (cd)

Vurdering

5.400DKK

Startpris

2.800DKK

Vejle

8.10, 20.08

Grene. To abstrakte kompositioner (2)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Vejle

10.10, 10.20

Per Eli . Figur Komposition. Mixed media på papir.

Vurdering

3.000DKK

Startpris

2.200DKK

Odense

12.10, 16.30

Tom Krøjer: Amaryllis og gerbera, akvarel

Vurdering

4.200DKK

Startpris

2.000DKK

Hørsholm

9.10, 19.25

Bengt Böckman. Grinden (Porten). (cd)

 

Fast pris

600DKK

10.10, 20.14

Vejle

Leonard Olschansky. Figurkomposition (cd)

Vurdering

3.400DKK

Startpris

1.100DKK

Vejle

9.10, 19.31

1613 - Coop kombiovn, 23 liter

 

Fast pris

400DKK

9.10, 11.38

Odense

1613 - Coop kombiovn, 23 liter

 

Fast pris

400DKK

11.10, 11.37

Odense

1615 - Coop kombiovn, model 82000112. 23 liter

 

Fast pris

400DKK

10.10, 11.59

Odense

1615 - Coop kombiovn, model 82000112. 23 liter

 

Fast pris

400DKK

9.10, 11.58

Odense

Marc Chagall. 'Maternité' (Le loup, la mère et l'enfant)', radering

Vurdering

1.400DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

Vejle

11.10, 17.30

Per Kirkeby. Komposition, med dedikation fra 04

Vurdering

6.800DKK

Startpris

2.800DKK

Aarhus

8.10, 18.40

Ejnar Johansen: To studier af kvindelig model, i samme ramme

Vurdering

1.600DKK

Startpris

850DKK

Hørsholm

12.10, 14.20

Rosenfalck Centre, litografisk plakat

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Hørsholm

12.10, 16.58

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800


Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)