Oscar Bojesen (1879-1930) : Vinterlandskab, gouache på papir
Sign. og dat. OB 22-2-25. Bagpå med håndmalet dedikation fra kunstneren far til direktør W. Witzke for ansættelse af sin datter i direktørens firma. Lysmål 47 x 60 cm.
Slutter om 3 dage 18 timer 27 minutter 51 sekunder