Anders Pehrson. 'Bumlingen', standerlampe
Anders Pehrsson (1912-1982). 'Bumlingen', standerlampe af hvidlakeret metal. Fremstillet for Atelje Lyktan, H. 130 cm. Fremstår med lette brugsspor herunder ridser.
Slutter om 2 dage 20 timer 22 minutter 16 sekunder