Thomas Bradbury & Sons. Edwardiansk tedåse af sterlingsølv, London 1901
Edwardiansk tedåse af sterlingsølv, korpus ligeknækket og bådformet på oval fod, lågknop af udskåret træ, stemplet med mestermærke for Thomas Bradbury & Sons, London 1901, under foden desuden stemplet med mestermærke for Z. Barraclough & Sons, Leeds. H. 14. L. 12,5 cm. Vægt ca. 224 g. Fremstår med brugsspor.
Slutter om 23 timer 38 minutter 0 sekunder