M. H. Wilkens & Söhne. Tysk art deco skål af sølv, ca. 1930
M. H. Wilkens & Söhne. Tysk art deco skål af let hammerslået sølv, oval bund og pyntehanke i form af stiliseret bladværk, dessin nr. 7181I. Foruden tyske stempler stemplet med danske importstempler fra 1931. H. 5,5. L. 18,5 cm. Vægt ca. 126 g. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes: 23. nov. 2024 19:51
1 dag 20 timer 14 minutter 0 sekunder
DKK 1.300