Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Et par kulturperle- og brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1,26 ct. (2)

Vurdering

DKK 13000

Vejle

6467321

Et par kulturperle- og brillantørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med 18 større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 1,26 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: P1-P2., vedhængende to stårre runde hvide saltvandskulturperler. Stemplet NF, 750.
Samlet vægt ca. 6,7 g. Perlemåll ca. 9,73 mm. L. 3,9 cm. Lettere aldersrelateret brugsspor. (2)

Et par store kulturperle- og brillant- cocktailørehængere af af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 3.54 ct. (2)

Vurdering

48.000DKK

Startpris

34.000DKK

Vejle

20.56

Brillant-rosetring af 18. kt. hvidguld, i alt 0.75 ct

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 21.20

Vintage brillant-alliancering af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.30 ct

Vurdering

5.200DKK

Startpris

3.600DKK

Vejle

12.10, 19.56

Et par ørehængere i 14 kt. hvidguld med tanzanitter og brillanter (2)

Vurdering

23.000DKK

Startpris

16.500DKK

Vejle

14.10, 19.10

Et par brillantørehængere af 18 kt. hvidguld - i alt ca. 1.30 ct.

Vurdering

19.000DKK

Startpris

13.000DKK

Vejle

20.00

Retro brillantsolitairering af 18 kt. hvidguld på ca. 0.93 ct

Vurdering

19.000DKK

Startpris

15.500DKK

Vejle

20.20

Engelsk diamantring af platin, i alt ca. 0.60 ct. Sheffield 2007

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.400DKK

Vejle

12.10, 19.24

Diamantring af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 1.57 ct.

Vurdering

15.500DKK

Startpris

11.500DKK

Vejle

20.04

Ovalt piedestalskab af mahogni/nøddetræ, sidst 1800-tallet.

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

3.400DKK

Hørsholm

8.10, 19.21

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

1.400DKK

Hørsholm

8.10, 21.22

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

3.000DKK

Hørsholm

8.10, 20.20

Brillantcollier i 18 kt. hvidguld, 2.00 ct.

Vurdering

23.000DKK

Startpris

17.000DKK

Vejle

20.52

Brillant- korsvedhæng af 18 kt. hvidguld

Vurdering

2.400DKK

Startpris

1.900DKK

Vejle

12.10, 20.12

Turmalin- og diamantring af 18 kt. hvidguld

Vurdering

10.500DKK

Startpris

6.400DKK

Hørsholm

20.39

Alain Roure. Fransk brillanthalssmykke af 18 kt. guld, i alt ca. 0.38 ct

Vurdering

15.500DKK

Startpris

11.500DKK

Vejle

10.10, 21.07

Renæssance herregårdsmøbel, delvist 1600-tallet

Vurdering

26.000DKK

Startpris

15.500DKK

Vejle

8.10, 20.48

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)