Et par kulturperle- og brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1,26 ct. (2)
Et par kulturperle- og brillantørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med 18 større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 1,26 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: P1-P2., vedhængende to stårre runde hvide saltvandskulturperler. Stemplet NF, 750.
Samlet vægt ca. 6,7 g. Perlemåll ca. 9,73 mm. L. 3,9 cm. Lettere aldersrelateret brugsspor. (2)