Et par brillantørehængere af 18 kt. hvidguld - i alt ca. 1.30 ct.
Et par brillantørehængere af 18 kt. hvidguld, prydet med 8 større og mindre brillantslebne diamanter i let svungne led, i alt ca. 1.30 ct. Farve: Wesselton -Top Crystal (H-I). Klarhed: VS-SI.
Samlet vægt ca. 4 g. Nederste B. inkl. montering 0,55. L. 2,5 cm. Brugsspor på stikker med utydelige engelske stempler samt bagstikker mangler. (2)