J. Gibskov 1900-tallet, Syrener på karm

Vurdering

DKK 1100

Odense

6487108

J. Gibskov (20. Årh.), Syrener på karm, olie på lærred, sign. J. Gibskov, 40 x 55 cm. (50 x 64,5 cm.). Fremstår m/ krakeleringer.

Ubekendt maler. Et hvil på en landevej

Vejle 05. nov. 18:03

Vurdering

Otto Nielsen, landskab m/ huse (cd)
Odense 02. nov. 16:14

Vurdering

Ubekendt kunstner. 19. Årh. Maleri med lyserøde roser.
Hørsholm 19:55

Vurdering

Troels Trier, olie på lærred, motiv m/ køer (cd)
Odense 02. nov. 16:04

Vurdering

Dansk maler, 1800-tallet. Ved et gadekær
Vejle 18:00

Vurdering

Kristine/Justine Robertine Grosrichard. Portræt af en herre, 1836
Vejle 05. nov. 21:04

Vurdering

Hans Agersnap. Hedelandskab
Vejle 05. nov. 19:53

Vurdering

Christian Pedersen Bellinge, olie på lærred, høstscene (cd)
Odense 02. nov. 13:17

Vurdering

Viggo Clausen. Landskabsparti fra Svinkløv, 1913
Vejle 17:09

Vurdering

Niels Christiansen. Efterårslandskab ved Fuglesangssøen, 1905
Vejle 17:18

Vurdering

600

Ubekendt maler. Udsigt over bjergsø, i forgrunden kloster
Vejle 17:33

Vurdering

Eyvind Olesen. Opstillinger. (2)
Odense 09. nov. 18:42

Vurdering

Theo Jensen-Husby, olie på lærred, strandmotiv (cd)
Odense 02. nov. 13:15

Vurdering

Odense 02. nov. 13:18

Vurdering

Frederik Engelfelt. Fiskerleje m/ både.
Odense 08. nov. 18:48

Vurdering

Jens Ulrich Petersen. 'Snoremænd'
Vejle 02. nov. 20:17

Vurdering

Andreas  Schouw (1800-tallet). Scene med Martha og Maria
Aarhus 05. nov. 18:00

Vurdering

Aalborg 05. nov. 20:00

Vurdering

60.000

40.000

Anton Doll (1826-1887). Maleri, vinterparti med personer og huse. 53x90 cm.
Odense 12. nov. 19:32

Vurdering

20.000

16.000

Ewald Grauengaard cd. Vinterlandskab, olie på lærred. (cd)
Odense 02. nov. 16:31

Vurdering

F.C Kiærskou. Kystparti antageligt fra Vejle Fjord
Vejle 17:12

Vurdering

Loui Michael. Opstilling m/ krukker.
Odense 02. nov. 17:10

Vurdering

A. K. Kieldrup. Landskab med gårdparti
Aarhus 05. nov. 20:00

Vurdering

6.400

Mogens Hertz: Østerlars rundkirke
Hørsholm 06. nov. 19:25

Vurdering

8.000

4.600

Frode Kierulf, olie på lærred, kroscene m/ person (cd)
Odense 02. nov. 13:16

Vurdering