Carl Peter Hedelain. Havneparti

Vurdering

Aarhus

6497904

Carl Peter Hedelain (1896-1966). Havneparti, olie på lærred, sign. C. Hedelain. 59 x 68 (68 x 78) cm.

Johannes Andersen & Sarus Nielsen. Havnepartier. (2)

Odense 22. nov.

Vurdering

Peter Chris. ' Brudeslør ' olie på lærred.
Odense 23. nov.

Vurdering

1.900

1.300

Peter Chris. ' Harry og Monika' olie på lærred.
Odense 20. nov.

Vurdering

3.600

1.900

Helge Christensen, cd. Havneparti med garn.
Odense 16. nov.

Vurdering

Carl Wilhelmine Clara. Maleri, olie på lærred, exteriør
Odense 22. nov.

Vurdering

Frederik Konstell-Gaardson. 'I høst', kopi efter L.A. Ring
Vejle 21:11

Vurdering

Ellen Wilkens & Axel Hansen. Sommerlandskaber m/ køer & person. (2)
Odense 22. nov.

Vurdering

Frederik Drews, olie på lærred, interiør
Odense 18:58

Vurdering

Carl von Schmidt-Phiseldeck. Landskabsparti, 1891
Vejle 22. nov.

Vurdering

Aarne Alanko. Klippelandskab ved sø, bjerg i baggrunden. (cd)
Odense 20. nov.

Vurdering

se vare 6479865 Sarus Nielsen. Havnemotiv m/ fiskekuttere. (cd)
Odense 22. nov.

Vurdering

Thorvald Pedersen, opstilling, olie på lærred
Odense 19:54

Vurdering

Axel Bredsdorff m.m., olie på lærred, landskaber (3)
Odense 18. nov.

Vurdering

Henning Schiøler. Jæger ved dam.
Roskilde 19:24

Vurdering

Hans Agersnap: Vinterlandskab
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

Odense 26. nov.

Vurdering

3.400

Anja Tiefensee f. 1964. Komposition med landskab.
Hørsholm 16. nov.

Vurdering

Albert Wang: Solnedgang ved kysten
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

Axel Peter Werner Parsberg. Italiensk gadeparti fra Anticoli
Vejle 22. nov.

Vurdering

Alfred Larsen. Gårdeksteriører, olie på lærred
Odense 22. nov.

Vurdering

Per Pardorf (f. 1964). Modelstudie (cd)
Hørsholm 16. nov.

Vurdering

3.800

2.200

Per Pardorf (f. 1964). Erotisk komposition (cd)
Hørsholm 16. nov.

Vurdering

4.400

2.800

Hans Øllgaard. Landskabskomposition (cd)
Aalborg 19:30

Vurdering

850

Viggo Clausen. Landskabsparti fra Svinkløv, 1913
Vejle 22. nov.

Vurdering

Viggo Bertram Jacobsen . Modelstudie, olie på lærred (cd)
Odense 16. nov.

Vurdering

850